Декрет для татусів: у Раді зареєстрували новий законопроєкт

Фото: president.gov.ua
Він про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною.

У Верховній Раді України зареєстрували новий законопроєкт, який пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону України "Про відпустки". 

Законопроєкт про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною, який передбачає батьківську декретну відпустку, зареєстрували депутати від "Слуги народу".

Закон пропонує такі зміни:

  • Встановити скорочений робочий час для батьків, які виховують дітей без матері, а також мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві таке право мають лише жінки);
  • Надати чоловікам одноразову оплачувану відпустку до 14 днів при народженні дитини;
  • Встановити рівні права батька та матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Згідно з українським законодавством, зараз лише матір може делегувати право на відпустку батькові. Якщо мати працює ФОПом або не оформлена у компанії, чоловік теж не може взяти декрет, бо дружина не перебуває у трудових відносинах і не може взяти відпустку.

В Офісі президента запевняють, що ухвалення такого закону - це перший крок до виконання зобов'язань у межах міжнародного "Партнерства Біарріц", яке передбачає встановлення рівних прав для жінок і чоловіків у всіх сферах життя. Приєднання України до "Партнерства" було ініційоване першою леді Оленою Зеленською та підтримано Кабінетом Міністрів.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту