Дематюкація шоу-бізу: Потапа оштрафують на 35 700 гривень за одну пісню

Потап "попав"?
Хто і як постраждає на українській естраді, якщо буде ухвалено закон про протидію лихослів'ю.

Законопроект Ольги Богомолець про "дематюкацію" ("Про протидію ліхослів'ю" поки що тільки опублікований на сайті Верховної ради і ще не факт, що буде прийнятий навіть до розгляду, не кажучи про впровадження в життя у вигляді закону.
Думки, як часто буває у нас в країні, розділилися. І навіть не 73 на 25 відсотків?. Немає єдності, наприклад, у такому вузькому середовищі як медицина (або медична політика, якщо хочете). Якщо Богомолець мат вимагає заборонити, то, наприклад, Уляна Супрун вважає, що "міцні вирази" допомагають справлятися зі стресом.

Пропонується карати любителів міцного слова по-різному.

• За мат в ефірі телепередач, у матеріалах інших типів ЗМІ, в Інтернеті або під час публічного виступу - штраф від 680 до 1 275 гривень.

• За мат від публічної особи - штраф 1250-1700 гривень, цивільні роботи від 40 до 60 годин, виправні роботи з відрахуванням 20 % зарплати або навіть арешт на строк до 15 діб.

Хто буде покликаний стежити за правопорушеннями і за яким принципом працюватиме "вилка" правосуддя (кому 680 гривень штрафу, а кому 15 діб арешту?) теж малозрозуміло. Зате відомо безліч місць, де можна ловити (не переловити!) порушників. Наприклад, український футбол можна сміливо закривати. Деякі політики можуть прямо зараз починати відкладати кошти з бюджету на майбутні "витрати". Також наповнювачами бюджету країни стануть багато трудівників шоу-бізнесу, для яких мат у творчості - фірмова "фішка".

Редакція "Йоду", усвідомлюючи, що і нам самим за цю статтю може загрожувати штраф, просить вважати її щирим визнанням провини та погоджується на "співпрацю з органами правосуддя". Простіше кажучи: за пом'якшення майбутнього покарання - "здаємо" порушників, які вже були помічені у вживанні мату. Докази - нижче.

(усі відео - 18+).

Співак і продюсер Потап (Олексій Потапенко) при своїй дружині Насті Каменських намагається не виражатися. Інша справа - в чоловічій компанії. Наприклад, у своєму власному проекті ПТП за одну лише пісеньку "Малібу" Потап "попадає" на 35 700 гривень. Він публічна особа? Так. Максимальна сума 1 700 за кожен мат - тому що "рецидивіст".

Дивимося, слухаємо та одночасно лічимо суму штрафу:

Орест Лютий (він же - Антін Мухарський) співає суржиком, активно використовуючи мат. Причому, за своєю власною версією, вважає нецензурщину доречною в творчості (особисто в своїй), бо ці пісні є "сатирою на руській мір".

А ось соліст "Пошлой Моллі" Кирило Блєдний гармонійно виглядає в своїй простоті: він матом розмовляє. Як розмовляє - так і пише свої пісні.

"Я очень рад, что ты раздеваешься, потому что
Потому что ты одеваешься в х*й пойми что".

Просто і коротко. Це і є секретом дикої популярності харків'янина? Не іронія: у кліпу пісеньки з невигадливою текстом (цитата - з неї) понад 13 млн переглядів на Youtube!

Покійний Кузьма Скрябін (Андрій Кузьменко) любив вставити матерное слівце в пісню. Або кілька. Чого вартий тільки хіт "Ти до **я пи*диш". Або улюблені концертною публікою "Коломийки".

Використовувався мат і в одному з продюсерських проектів Кузьми в "Пающіх трусах".

До речі, провокаційна гьорл-бенд, що гастролює і в Росії, схоже, посіла свою нішу. Поруч з "Лєнінградом" та Сергієм Шнуровим. До слова, в РФ є "Роскомнагляд" і там за мат може серйозно "прилетіти". Цікаво, як викручуються?

Є ще культова в певних колах "Хаммерман Знищує Віруси", де мату (о, і це навіть не найпровокаційніше в їхній діяльності) не просто багато, а вкрай багато.

Дещо несподівано в цьому списку бачити ім'я письменника Сергія Жадана. Точніше, групи "Жадан і собаки", з піснями на його вірші. Але тільки не для тих, хто знайомий з його роботами - мат Жадан використовує сміливо. Там, де це доречно. Чи ні?

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту