День прапора України: в яких найнесподіваніших місцях майорить наш стяг

23 серпня в Україні свято День державного прапора.

Цього дня, 28 років тому, народні депутати внесли синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної ради. Цей прапор досі зберігається в музеї ВРУ.

Свято було започатковано в 2004 році другим президентом Леонідом Кучмою, а в 2009 році третій президент України Віктор Ющенко вирішив святкувати його офіційною церемонією підняття прапора по всій Україні. 

Сучасний прапор України, зшитий з двох рівних горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3.

Згідно з популярною інтерпретацією, жовтий колір символізує пшеничні поля, а синій - небо. 

До речі, досі тривають суперечки про те, який колір прапора має бути вгорі - жовтий або синій. Деякі історики стверджують, що спочатку використовувався жовто-синій прапор, проте інші вважають: за часів УНР використовувалися обидва варіанти. 

Також нагадаємо, що до 2004 року День прапора відзначали не на державному рівні, а тільки в Києві і 24 липня, оскільки у 1990 році синьо-жовтий стяг підняли на Хрещатику біля нинішньої мерії.

А зараз пропонуємо подивитися найлегендарніші встановлення прапорів: деякі вражають своїм символізмом, а деякі – курйозністю. Тим паче, що президент Володимир Зеленський запропонував флешмоб: 

- Давайте вивішувати український прапор з вікон, щоб кожна вулиця, кожна площа, кожне місто і, взагалі, ціла країна стала синьо-жовтою.

А ми зібрали місця, де це вже зроблено і вивішувати не треба😉

Історія

🔵 Є версія, що прапор у Верховну раду вперше внесли не 23 серпня 1991 року, а 24 серпня. Саме це ви бачите на світлині, яку опублікував відомий український фотограф Єфрем Лукацький у Фейсбуці.

У свою чергу на Фейсбук-сторінці Верховної Ради опубліковано відео історичного моменту.

🔵 6 лютого 1996 року над антарктичною станцією, яку Велика Британія передала Україні, уперше було піднято синьо-жовтий прапор, і станція, вже під назвою "Академік Вернадський", розпочала свою нову історію.

О 18:45 бейз-командер станції "Фарадей" Данкан Хейг зняв британський прапор, а вчений-фізик Геннадій Міліневський підняв прапор України.

Цю мить для історії зафіксував на фото учений-геофізик Володимир Бахмутов.

На фото біля щогли зліва: Данкан Хейг, Геннадій Міліневський, праворуч – заступник директора Британської антарктичної служби Джон Дьюдні – тримає прапор своєї країни. Далі – український лікар Володимир Павлик, електрик та механік Євген Гур’янов та дизель-механік Андрій Сидорівський.

Фото: Володимир Бахмутов

🔵 Говерла є найвищою точкою України. 

16 липня, в день прийняття Декларації про державний суверенітет України, громадські організації традиційно підіймають на вершині Говерли прапор України.

На фото підняття прапора на Говерлі 16 липня 1993 року. 

Фото: В. Білецький

Курйозні витівки

🔵 Неймовірно цікавий епізод стався 27 липня 1976 року на Чемпіонаті світу з футболу в Монреалі. Під час матчу між СРСР та НДР 20-річний Данило Мигаль вибіг на поле у вишиванці та з прапором України, після чого станцював гопака. Так представник діаспори підтримав співвітчизників.

Канадець українського походження Данило Мигаль не вплинув на перебіг світової історії, однак запам'ятався завдяки вчинку.

🔵 На спис величезного робота, встановленого біля портового контейнерного терміналу в місті Южне Одеської області, з'явився український прапор.

Фото у Facebook опублікував гендиректор компанії ТІС Андрій Ставніцер.

Трансформер-велетень встановлений на в'їзді в термінал в 2009 році. Його висота - близько 10 метрів. Скульптура зроблена з уживаних автобусів, ЗІЛів та іншого металобрухту одеським скульптором Олександром Міловим.

Фото: Думская.net

🔵 16 вересня 2014 року в Запоріжжі посеред Дніпра з'явився прапор України. Його встановили в районі порогів, які розкинулися перед греблею.

Фото із соцмережі

Немовірно, але факт

🔵 23 серпня 2018 року у середмісті Дніпра встановили Державний прапор України, що побив два національні рекорди. Найбільший стяг, який коли-небудь майорів над українським містом, – 12 на 18 метрів і вагою – 23 кг. Височить він на найвищому, 72-метровому, флагштоці. Об’єкт монументального мистецтва, який облаштувала на проспекті Дмитра Яворницького Дніпропетровська облдержадміністрація, внесений до Книги рекордів України.

Фото: The Presidential Administration of Ukraine

🔵 Прапор України на краю Європи - мис Фіністерре в Іспанії на узбережжі Атлантичного океану. Національний символ встановив десантник Валерій Ананьєв в 2017 році. Свого часу Валерій воював на Донбасі.

Фото: Facebook Валерій Ананьєв 
Фото: Facebook Валерій Ананьєв 

Бешкет

🔵 14 березня 1990 року, майже за півтора року до проголошення незалежності України, в місті Стрий, райцентрі Львівської області, вперше в УРСР було офіційно піднято національний прапор України.

Зберіглося відео.

На фото - активісти "Народного Руху" з прапором в руках на даху виконкому перед встановленням прапора.

Дарія Давиденко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту