Дихати забрудненим повітрям - небезпечніше, ніж курити, - вчені

Фото: Unsplash by Ishan @seefromthesky
Отруйні речовини в повітрі знижують середню тривалість життя на 2 роки 11 місяців, а куріння - на 2 роки 2 місяці.

Учені з Німецького центру вивчення серцево-судинних захворювань провели нове дослідження. Головний висновок їхньої роботи - смертність від забрудненого повітря - більша, ніж від куріння, пишуть на сайті дослідження.

Науковці виявили, що отруйні речовини в повітрі знижують середню тривалість життя на 2 роки 11 місяців, у той час, як куріння скорочує життя на 2 роки 2 місяці. 8,8 мільйонів передчасних смертей у світі спричинені токсичними повітряними речовинами.

Щоб розрахувати кількості смертей та зниження тривалості життя, спричинені конкретними факторами, під час дослідження вчені використовували 2 моделі. Одна з них базувалась на інформації про ступінь забруднення повітря важкими частинками й озоном. А друга показувала те, як ці елементи можуть вплинути на організм. Але вчені зазначають, що ці цифри-висновки - приблизні, бо досліджувались лише 2 типи отруйних речовин у повітрі. 

Аналізуючи стан повітря, з'ясували, що найзабрудненіше воно у Республіці Чад, що в центрі Північної Африки. Через це тривалість життя людей коротша на 7 років і 3 місяці. В середньому в Африці токсичні речовини скорочують життя на 3 роки 1 місяць. А найменший показник у США та Великій Британії - брудне повітря скорочує життя на півтора року.

Якщо звести до нуля антропогенне забруднення повітря, середня тривалість життя зросте на 1 рік та 8 місяців.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту