Directed by Robert B. Weide: звідки взявся головний мем 2020-го року

Режисер Роберт Б. Вайде втомився виправдовуватися за всі цьогорічні біди і тепер іронізує: "Дякую. Це моя найкраща робота".

Ви, певно, сто разів бачили цей мем – напис на чорному фоні білими літерами: "The year 2020 is directed by Robert B. Weide", що перекладається з англійської як "Режисер 2020-го року - Роберт Б. Вайде". А є ще купа відео з цьогорічними факапами, що завершуються цією ж заставкою з написом "Режисер Роберт Б. Вайде" та веселенькою музичкою у стилі старих комедій.

Інтуїтивно ми розуміємо, про що йдеться: 2020-й з пандемією коронавірусу та рештою проблем – це повна лажа. Але до чого тут той Роберт Б. Вайде і хто він взагалі такий? ? Йод.media вже знає і тепер розповідає вам.

Спочатку була комедія

Все почалося у 2000 році, коли на HBO вийшов перший сезон американського ситкому "Вгамуй свій ентузіазм" (Curb Your Enthusiasm). Його сценаристом став Ларрі Девід, який і зіграв вигадану версію самого себе. За сюжетом, герой постійно потрапляє у дуже незручні та курйозні ситуації. На найбільшому конфузі чи повному абсурді серія зазвичай закінчується, а на екрані спливає та сама заставка з іменем режисера серіалу – Роберта Б. Вайде

Ось, наприклад: 

Роберт (нині йому 61 рік), який і до "Вгамуй свій ентузіазм" зняв чимало комедійних шоу, широку популярність здобув саме після цього проєкту. Хоча в Україні серіал не був таким популярним, у себе на батьківщині він має великий успіх, тож триває і донині. За цей час вийшло 10 сезонів.

До речі, музика, що лунає у заставці після серій на фоні титрів, значно старша за серіал. Вона має назву Frolic, тобто "Пустощі", і вперше прозвучала ще у 1974-му році у фільмі "Прекрасне літо". Її автор – італійський композитор Лучіано Мікеліні, до якого через багато років після того звернулися щодо авторських прав американці. Він не заперечував. 

Нині Мікеліні 75 років, отак він виконує ту жваву мелодію на фортепіано:

Далі стався конкурс краси

У американців, які виросли на "Вгамуй свій ентузіазм", веселенька заставка з іменем Роберта Б. Вайде та характерною мелодією завжди асоціювалася з конфузом та фіаско. Та щоб такі асоціації почали виникати у більшості жителів земної кулі, потрібен був якийсь масштабний провал.

І він стався. У 2015 році на конкурсі краси "Міс Всесвіт". Оголошуючи ім'я переможниці, ведучий спершу помилково назвав королевою колумбійку Аріадну Гутьєррес. Дівчина вже навіть встигла надягти корону, коли ведучий вибачився і заявив, що помилився, а справжня переможниця – філіппінка Піа Вуртцбах.

Користувач YouTube на ім'я Jake Rasmussen вирішив, що відео цієї події якнайкраще доповнить заставка із серіалу "Вгамуй свій ентузіазм", тож додав її наприкінці ролика, назвавши "Вгамуй свою Міс Всесвіт". Відео стало вірусним, а світ второпав, що заставка Directed by Robert B. Weide ідеально підходить для ілюстрації подібних провалів.

А це той найперший історичний відеомем:

Потім виник спеціальний сайт

Музичка та фірмова заставка так полюбилися людям, що подібні ролики з факапами, що завершувалися написом Directed by Robert B. Weide, почали сипатися у Мережу, ніби з рога достатку.

Дійшло до того, що навіть запустили спеціальний сайт - curbyourvideo.com, де можна за спеціальним шаблоном додати заставку до будь-якого вашого відео. А також переглянути всі кумедні ролики, що були зроблені таким чином. 

На популярній платформі Reddit також є спеціальна гілка, що присвячена мемам, вайнам та пародіям Curb Your…

І от настав 2020-й рік

А потім настав 2020-й рік. От уже 7 місяців - це ніби суцільний, спеціально зрежисований фейл. Пандемія, криза в усіх сферах, спричинена коронавірусом, зачинені кордони та багато іншого. 

Але, як відомо, почуття гумору та іронічне ставлення до себе та світу допомагає пережити будь-що. Тож користувачі Мережі швиденько збагнули, що коли до відосів про 2020-й рік додати фірмову заставку Directed by Robert B. Weide, то вже не так і страшно, а навіть смішно.

Найвідомішими стали кілька роликів.

Ось на цьому, наприклад, очільниця департаменту охорони здоров'я округу Санта-Клара у Каліфорнії Сара Коді дає поради про дотримання норм гігієни під час епідемії. А потім бере та тягне до рота свій палець. О, це фіаско, Саро ?

А тут навіть пояснювати нічого не треба – кадри з фільму "Вторгнення динозавра" вкупі із заставкою із серіалу "Вгамуй свій ентузіазм" стали справжньою ілюстрацією 2020-го року:

Що з цього приводу думає сам Роберт Б. Вайде

Популярність фрази та титрів Directed by Robert B. Weide стала настільки велетенською, що навесні Роберту Б. Вайде не залишалося нічого іншого, як офіційно висловитися з цього приводу. Він написав авторську колонку для Los Angeles Times під назвою "Моє життя як мем".

Там бідолаха детально змалював усі поневіряння, яких зазнав, через те, що його ім'я асоціюється з конфузами, провалами, помилками, бідами та, зрештою, мемами.

За словами Вайде, спочатку він нічого не підозрював про феномен заставки зі своїм ім'ям. Вперше він відчув тиск цієї дивної слави, коли кілька років тому завів сторінку у "Фейсбуці". Спочатку там було лише якихось 200 людей, які знали його як успішного режисера, а далі звідкись взялося та набігло понад 95 тисяч підписників.

Спершу Вайде не міг второпати, що треба всім цим людям, тож провів опитування: "Що вас привело на сторінку?". Відповідь була наступною: "Ви є частиною нового відеомему в інтернеті, це короткі та смішні відео, де наприкінці прокручуються ваші титри".

Коли містер Роберт збагнув розмах цієї мемо-істерики, то навіть закріпив зверху сторінки повідомлення, що не є автором всіх цих мемів та не має жодного відношення до того, що в них відбувається. Мовляв, ні, я їх не режисую!

Та галас навколо його імені було вже не вгамувати. Йому надсилали численні повідомлення, у яких дякували за створення смішних відео та називали "королем мемів", жінки писали, що хочуть вийти за нього заміж (він насправді вже одружений), чоловіки – що хочуть влаштуватися на роботу до його гумористичної студії (він такої не має та завжди працює з дому).

Далі пішли погрози з боку людей, смішні відео яких використовувалися для створення роликів. Вони називали Вайде плагіатором та вимагали припинити ліпити своє авторство до їхніх робіт.

Потім режисер дізнався, що існує навіть окремий сайт, де продаються футболки з написом Directed by Robert B. Weide. Жодних відрахувань з їхнього продажу він, звісно ж, не отримує.

Але добили Вайде прості картиночки в інтернеті, у яких написано "Режисер 2020-го року - Роберт Б. Вайде".

Режисер відповідає емоційно:

"Дідько, ні! Ви не зможете повісити це на мене!".

А потім, трохи подумавши, саркастично відповідає:

Дякую. Це моя найкраща робота ?
Юлія Мамойленко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту