Директор "Квартал-Концерту" Максим Ткаченко: "Це стереотип, що люди ходили лише на Зеленського"

Фото: Дарія Давиденко
Чи стали гірше продаватися квитки на проєкти, в яких брав участь Володимир Зеленський, чи приносить прибуток концертний майданчик просто неба "Морвокзал" і навіщо "Квартал-Концерт" міняти на засідання в парламенті - читайте в інтерв'ю з директором компанії Максимом Ткаченком.

- Як змінилася робота "Квартал-Концерту" після того, як Володимир Зеленський став президентом?

- У діяльності "Квартал-Концерту" Володимир Зеленський прямого керування не здійснював. Це дочірня компанія Студії "Квартал 95". Я є керуючим партнером цієї компанії. Тому сказати, що наша життєдіяльність глобально змінилася не можна.

Гадаю, те, що Володимир пішов у велику політику, позначиться на роботі Студії "Квартал 95" і компанії "Кіноквартал", у діяльності яких Володимир активно брав участь. Мені здається, жодна нарада, жодна планерка не проходили без його участі. А тут у мене простіше.

Я втратив не старшого партнера по бізнесу, я втратив фронтмена, лідера і ведучого Студії "Квартал 95", гастролями якої займається наша компанія. На рахунок цього я, звісно, трішечки переймаюся і хвилююся, щоб наші збори та реакція глядачів були такими ж, якими вони були всі роки. 

Мені здається, що все буде так само добре, успішно, атмосферно, емоційно, як це було з Володимиром.

У нас з липня починаються перші гастролі "Кварталу" без Володимира Зеленського. Про це глядачі знають, але ми однаково будемо на цьому акцентувати увагу і в релізах, і на афішах.

- Ви проводили оцінку, наскільки можуть впасти прибутки від того, що Зеленський не виходить на сцену?

- Думаю, що це не відіб'ється на цінах на квитки й, найголовніше, на якості концертів. Збори будуть такими ж.

- Тобто це стереотип, що люди ходили на Зеленського?

- Гадаю, що в даному випадку так - це стереотип. Усе-таки колектив зірковий. Часто, коли директори або менеджери різних артистів скаржаться мені, що, мовляв, так складно з тим чи іншим артистом, я кажу: "Хлопці, що там вам? Ось у мене колектив, де кожен - бренд. Що Олена Кравець, що Євген Кошовий, що Степан Казанін, що Юрій Корявченков, що Міка Фаталов, що Саша Пікалов - це актори, яких усі впізнають в обличчя за тисячу кілометрів. Безумовно, був фронтмен, відчувалося максимальне лідерство Володимира, але команда, думаю, буде йти впевнено вперед.

Концерти "Морвокзалу". Світлини - Фейсбук Літнього театру

"Морвокзал" поки що не бізнес-проєкт, а інвестиція"

- Другий рік поспіль "Квартал-Концерт" відкриває в Одесі літній театр "Морвокзал".

- На сьогоднішній момент - це один з ключових проєктів компанії "Квартал-Концерт". Це не просто так ми вирішили провести один з наших концертів на новому місці замість звичного палацу "Україна" або "Жовтневого палацу", а ми побудували повноцінну концертну залу, яка працює все літо. Це досить велика інфраструктура - близько 45 людей, які постійно працюють на проєкті. А восени ми плануємо відкрити в Одесі великий офіс нашої компанії, щоб готуватися до наступного сезону.

- Скільки людей вміщує "Морвокзал"?

- Цього сезону у нас близько двох тисяч посадкових місць і велика повноцінна фан-зона на півтори тисячі людей. Чому кажу повноцінна? Торік глядачі, які були у нас, могли помітити, що фан-зона була трішки нестандартна. Вона розташовувалася по боках партеру, а не під сценою.

Цього року ми підняли партер і відсунули його від сцени. І тепер у нас під сценою звична всім фан-зона. Можна сміливо доторкнутися до улюбленого артиста?

Партер плюс фан-зона - це близько чотирьох тисяч глядачів. Це найбільша концертна зала просто неба в Україні. Можливо, є клуби, які вміщують таку ж кількість людей, але це клуби, це не концертні зали.

- Як часто відбуваються концерти?

- Цього сезону заплановано 60 концертів. Відкриття відбулося 23 травня, як завжди, з аншлагом. У нас було багато почесних гостей: партнери, друзі, керівництво Одеси, керівництво Одеського морського порту і, звісно, головним гостем вечора став Олег Скрипка та оркестр НАОНІ (Національний академічний оркестр народних інструментів, - авт.).

25 травня відбувся ювілейний концерт улюбленця Одеси Валентина Куби. Він виступив на нашій сцені в день свого народження. Валентину Кубі виповнилося 50 років. І в неділю, 26 травня, святковий вікенд, присвячений відкриттю нового сезону, закінчився великим джазовим концертом від крутих музикантів Америки,  володарів премії Grammy і професора Berklee College Of Music. Вони виступили в рамках джазового фестивалю Black Sea Odessa Jazz Weekend.

У червні у нас відбуваються концерти щоп'ятниці та щосуботи. Липень і серпень будуть дуже насиченими. Ми плануємо провести близько 50 концертів. Буде багато знімальних днів, наприклад, у серпні "Вечірній Квартал". 1 серпня новий альбом на сцені літнього театру презентує "Мачете", а наприкінці серпня - група "Без обмежень".

І однією з найзнаковіших подій сезону стане Перший міжнародний фестиваль Лайми Вайкуле "Одеса. Лайма. Рандеву". Це фестиваль, який Лайма декілька років проводить у себе на батьківщині в Юрмалі. А цього року він відбудеться в Одесі з 8 по 10 серпня. Ясна річ, Лайма буде на сцені всі три дні. Вона відкриватиме та закриватиме фестиваль.

Концерти "Морвокзалу". Світлини - Фейсбук Літнього театру

- Під час відкриття більше глядачів було на Кубі та Скрипці, ніж на світових зірках джазу?

- Куба зібрав більше. Так.

Хотілося б, щоб на кожен концерт, на кожного артиста, приходило стільки глядачів, щоби були аншлаги, класні фотосесії. Щоб люди мріяли потрапити на концерт "Морвокзалу".

- Як дорого коштують квитки? Я дивилася, віп-абонемент за пільговою ціною зараз можна купити за 13 тисяч гривень, а звичайна ціна - 27 тисяч гривень.

- 13 тисяч гривень коштує віп-абонемент на 60 концертів. Виходить, що один концерт у районі 200 гривень. Хіба це дорого? 200 гривень за квиток на Лайму Вайкуле?

Наші абонементи не є іменними, тому сім'я, наприклад, з чотирьох осіб може купити два абонементи й отримає можливість, щоб усі члени сім'ї відвідали упродовж літа наші концерти.

Якщо говорити про окремі квитки, то середня вартість за концерт - 400 гривень.

- Абонементи купують?

- Так, з 1 червня стартувала рекламна кампанія з їхнього продажу. Ми плануємо реалізувати близько 400-500 абонементів на липень і серпень.

- Як добре окупаються такі майданчики, як літня сцена "Морвокзал"?

- Скажімо так, це проєкт на майбутнє. На даному етапі - це не бізнес-проєкт, а інвестиції. Ми побудували цю залу, адже таких залів в Україні бракує. На жаль, з тимчасовою відсутністю Криму, відсутні літні концерти, до яких так звикли артисти та глядачі. Я сидів у залі на кількох концертах на "Морвокзалі", був у літніх театрах у Дніпрі та Чернівцях - це зовсім інша атмосфера: літо, свіже повітря, ніякого верхнього одягу, червоних крісел. Класна атмосфера! Тут же фудкорти (зона харчування, - авт), які у нас широко представлені нашими партнерами.

Дуже багато глядачів торік приходили на "Морвокзал" за годину - за півтори до початку концерту, щоб на березі моря посидіти, випити келишок пива або смачного холодного вина, повечеряти, а потім піти на концерт.

- Як гадаєте, коли "Морвокзал" почне приносити прибуток? 

- З нашим темпом роботи та бажанням заробляти, мені здається, що з третього сезону проект почне приносити дивіденди. Зараз у нас другий сезон.

"Ми не маємо конкурентів, ми лідери"

- Якщо подивитися на всі проекти Студії "Квартал 95", який найуспішніший?

- Минулого сезону це був "Вечірній Квартал". Вони однозначно є лідерами. "Жіночий квартал" набирає обертів. "Ліга сміху" дуже впевнено захоплює серця глядачів. Думаю, цього сезону буде схожий розклад. Попри відсутність Володимира, у "Вечірнього кварталу" будуть аншлаги.

Якщо говорити про компанію "Квартал-Концерт", то у нас є приклади дуже успішних проектів. По-перше, це концерт Джамали після її перемоги на Євробаченні, коли за ніч ми "продали" палац "Україна".

До Євробачення у нас було продано 400 квитків, в ніч після перемоги розкупили всі квитки. І на цьому не закінчилося. Наступного дня до вечора, коли залишалося три дні до концерту, ми поставили ще один концерт і продали 90% квитків. Це один з яскравих прикладів успішних концертів. 

Другий приклад - це, звісно, концерти Тіни Кароль. Це сім концертів у палаці "Україна" за п'ять днів. В один день було два концерти.

- Як ви вважаєте, яким є обсяг концертного ринку країни?

- Можна приблизно прикинути. Думаю, на рік по країні відбуваються близько 10 тисяч концертів і середній квиток коштує 500 гривень.
Найскладнішими були 2014-й і 2015-й, потім два роки реанімації і останні два роки є дуже насиченими.

- Завжди є люди, які бажають виклянчити квитки. У вас таких багато?

- Вистачає. Не буду конкретизувати, але є багато організацій, друзів, знайомих, які думають, що квиток нічого не коштує, що їх усе одно багато залишається. Ми намагаємося лавірувати, ми доброзичливі.

- "Концерт-квартал" з'явився після того, як ви поїхали з Луганська у 2014-му.

- Так, я приїхав у липні, а 1 серпня 2014 року все почалося. Вже зовсім скоро буде п'ять років. Ми запускали компанію з нуля, адже попри мій досвід, зв'язки та команду, все починалося з нуля. Нове життя, нова територія, нові знайомства та правила.

- Кого ви вважаєте своїм конкурентом на ринку з організації концертів?

- Ми нікого не вважаємо своїми конкурентами. У нас ексклюзивні концерти, багато артистів працюють тільки з нашою компанією. Паралельно з організацією концертів ми займаємося продюсерською діяльністю. З багатьма артистами у нас відношення не просто артист-організатор, а якісь більш тісні: ми й менеджери, й продюсери. Тому з нашими обсягами роботи, з кількістю співпрацівників, офісів, ми не маємо конкурентів в Україні. Ми є лідерами ринку.

"Люди мають залишатися близькими одне одному"

- Ви - 25 номер у списку партії "Слуга народу" на парламентських виборах, навіщо вам депутатство?

- Є відчуття патріотизму і бажання повернути мир в Луганську область. Як народний депутат, напевно, я буду мати більше можливостей, щоби прискорити цей процес. І, звісно, це саморозвиток, нові глобальні знайомства.

- Ви сказали "повернути мир". Як думаєте, на чому його будувати? Як відновити діалог з мирними мешканцями окупованих територій після п'ятьох років бойових дій, після всього, що зроблено і не зроблено?

- Це одне з найскладніших запитань. Я думаю, що на повазі одне до одного. Люди мають залишатися близькими. Найбільше мене дивувало і навіть десь злило, що люди там, на нашій батьківщині в Луганську, були погано налаштовані ні до уряду, ні до влади, а до людей, які жили в інших містах. Я дивувався і злився на це. Хотілося б, що б цього не було.

- Якщо ви станете народним депутатом, то розумієте, що потрібно буде працювати з законопроектами, в комітетах і з виборцями, а про компанію "Квартал-Концерт" забути?

- Так, розумію. Найближчі п'ять років я точно до цього готовий.

Матерiали по темi
Євген Кошовий: "У порівнянні з Зеленським, я дуже лояльний керівник" (відео)
Юлія Волошина
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту