Кінотеатри vs Карантин. Керівники MULTIPLEX і "Планета кіно" про відсутність глядачів, перегляд фільмів з авто і майбутні прем'єри

Ось уже місяць, як кінотеатрам дозволили працювати. Чи допомогли ці 30 днів хоча б частково стати цьому бізнесу на ноги, а українським фільмам - підняти прокат у період застою?

24 червня кінотеатрам в Україні офіційно дозволили працювати. Упродовж тижня після цього про відновлення прокатів заявили найбільші мережі й з 2 липня почали приймати глядачів у своїх кінозалах.

Ми поспілкувалися із СЕО MULTIPLEX та співласником "Планети кіно" про те, як минув перший післякарантинний місяць та чого очікувати далі.

MULTIPLEX
Роман Романчук, СЕО мережі кінотеатрів MULTIPLEX

Карантинні норми у залах та крах з кількістю глядачів

У кінотеатрах зараз діє вимога наповнення залів наполовину. Розсадка - за принципом шах, за виключенням великих кінозалів. Там на перших чотирьох рядах дозволили групову розсадку: ти купуєш в один чек декілька крісел поруч, однак між самими групами має бути проміжок. Тільки на практиці людям нічого не заважає сідати поруч навіть на тих рядах, де це заборонено. Єдине - навіть між такими групами людей все одно утворюється проміжок, адже купуючи три квитки, ви автоматично отримуєте ще три порожніх крісла поруч. 

?: facebook.com/uamultiplex

Також у нас діє вимога дистанції у черзі. Але у період коронавірусу ми активно просуваємо формат cashless - тобто купівлю квитків онлайн. Тому у деяких кінотеатрах придбати квитки на касах вже не вдасться.

?: facebook.com/uamultiplex

Звісно, у нас є санітайзери, регулярно проводять температурний скринінг працівників. Діє масковий режим, на попкорн-барах продають виключно закриту їжу, а між сеансами обов’язково обробляють крісла. 

?: facebook.com/uamultiplex

Однак відвідуваність залів усе одно низька. Якщо порівнювати з минулим липнем, падіння сягнуло рівня 85%. Це пояснюється декількома причинами. Перш за все не всі знають, що кінотеатри відкриті. Люди сконцентровані на новинах політики, економіки, коронавірусу, тому пропускають анонси відкриття чогось на кшталт кінотеатрів. Але динаміка відвідуваності зростає, тому можемо з обережним оптимізмом дивитися у майбутнє. 

?: facebook.com/uamultiplex

Збитки, попри дохід

Зараз важко прогнозувати, коли кінотеатри відновляться після кризи. Все залежить від карантинних заходів, які впроваджуватимуть надалі. Ми орієнтуємося на ринок Штатів та Китаю, на випуск блокбастерів світовими студіями. У серпні у цих країнах починають потроху відкривати кінотеатри, планується декілька прем’єр. Це важливо для нашого глядача, який також чекає на ці фільми. За таких умов теоретично до кінця 2020 року ми зможемо повернути доходи на рівні докарантинного періоду. Але за найпесимістичнішого сценарію, на відновлення може знадобитися ще рік. 

Про закриття кінотеатрів саме від карантину не йдеться. На таке рішення хіба що впливає відсутність розуміння з боку кредиторів та орендодавців. Якщо ті не йдуть на поступки - так, теоретично кінотеатр може закритися. Але це залежить від індивідуальних перемовин, і прогнозувати щось важко.

Інша проблема - відсутність регуляції з боку держави. В країнах, які також сильно постраждали від карантину, кінотеатри підтримують щонайменше кредитами. Ми ж просимо про підтримку декілька місяців, однак наразі це безрезультатно. Нам довелося скоротити до 58% працівників, і хоча вже потроху їх відновлюємо на посадах, у разі допомоги держави цей процес міг би пришвидшитися. 

?: facebook.com/uamultiplex

Автокінотеатр Drive In від MULTIPLEX

Днями ми запустили перший автокінотеатр від мережі на даху КВЦ "Парковий". Глядачі переглядають фільм з авто, на окремій FM-хвилі транслюють звук. Маємо два сеанси на день - з 21:40 та з опівночі. Але у перспективі будемо показувати фільми раніше, тому що залежимо від світлового дня. Також завдяки нашому ресторану-партнеру можна замовити вишукані страви прямо в салон під час сеансу.

Особливістю цього кінотеатру є атмосфера: уявіть собі перегляд фільмів з даху майданчику, який відкриває шалену панораму на Дніпро. Люди мають змогу не тільки переглядати кіно, а й помилуватися краєвидами до та після сеансів. Також ми хочемо використовувати майданчик для різних розважальних івентів.

?: parkovy.info

Хоча це направлений на прибуток проєкт, але суттєво врятувати ситуацію він не здатний. Для українців модель автокінотеатрів поки що незрозуміла, тому з цим треба ще попрацювати. 

Незалежне кіно та прем’єри "Тенета" і "Мулана"

У кінотеатрах транслюємо чотири категорії фільмів. Найпопулярнішими є прем’єри незалежного кіно. Наприклад, зараз у прокаті є німецька стрічка "Зустрінемось онлайн" або французько-китайський мультик "Кіт під прикриттям". Також даємо повтори популярних стрічок, що були у прокаті, наприклад, "Король Лев" чи "Богемна рапсодія". Третьою та четвертою категоріями контенту є українське кіно, а також спортивні змагання чи театральні вистави. 

Щодо гучних анонсів, то з 12 серпня у нас запланована прем’єра південнокорейського фільму "Поїзд до Пусана 2". Попередньо також показуватимемо першу частину. Звісно, це "Тенет" Крістофера Нолана, прем’єра якого запланована на 26 серпня. І далі, починаючи з вересня, ключові студії починають випускати довгоочікувані фільми. Буквально днями мали перемовини з Disney та Warner Bros., тому практично щотижня виходитимуть по одній-дві прем’єри світового рівня. Першою з таких стрічок буде "Мулан".

Але з цими анонсами треба бути обережними, оскільки все залежить від показників захворюваності у світі. Тому говорити про планування на три місяці вперед я б не став, максимум - на один. 

"ПЛАНЕТА КІНО"
Дмитро Деркач, СЕО мережі "Планета кіно"

Посилені санітарні заходи та страх людей перед коронавірусом

У наших залах діють посилені вимоги щодо дотримання санітарних норм як працівниками, так і відвідувачами. Співробітники кожен ранок проходять температурний скринінг, дезінфікують руки, одягають маску, рукавички та щиток. Щогодини ми даємо працівникам 5-хвилинну перерву для того, щоби від карантинних заходів перепочити. Упродовж дня прибиральники постійно дезінфікують кошики для покупок, столи, стільці та інші поверхні. У фоє столи розмістили на дистанції 1,5 метра один від одного. Між сеансами усі контактні поверхні обробляємо антисептиком, а система вентиляції працює у посиленому режимі. Відвідувачам рекомендуємо перебувати на відстані, не знімати маску, а попкорном насолоджуватись виключно у залі або фоє. Також стимулюємо глядачів купувати квитки безконтактно, щоб уникати черг на касі.

Попри такі заходи, відвідуваність кінотеатрів низька. Після карантину до залів приходить утричі менше глядачів, ніж в аналогічний період минулого року. Причина насамперед у тому, що зараз відсутні гучні прем’єри. Студіям невигідно випускати фільми у той час, коли більшість кінотеатрів у світі ще не працюють. Також у певної категорії людей є страх перебування у місцях скупчення людей. Але й без карантину серпень та вересень завжди були місяцями з низькою відвідуваністю. 

"Планета кіно" в ТРЦ Блокбастер. ?: planetakino.ua

Перенесення прем’єр та зменшення збитків

Упродовж цього місяця ми не показували українських прем’єр. Були фільми, які мали вийти в період карантину, але не вийшли (наприклад, "Бладшот"). Демонстрували прем’єри європейських фільмів – "Зроблено в Італії". У прокаті зараз є багато популярних фільмів, які виходили упродовж трьох останніх років – "Аквамен" та "Форсаж"

Найбільше очікуємо прем’єри "Тенета". Окрім звичних форматів, він демонструватиметься в ексклюзивному форматі в залах IMAX, де буде розширена картинка, оскільки цей фільм знімався камерами IMAX.

Інші прем’єри, що будуть невдовзі – "Потяг до Пусана" та мелодрама "Секрет". Я особисто очікую повторні покази фільмів "Шалений Макс" і "Початок" Крістофера Нолана.

Попри це, прибутків зараз ми не отримуємо. Ситуація стала кращою у порівнянні з повним локдауном, але враховуючи збереження усіх співробітників, ми пішли в значний мінус. 

Прогнози на майбутнє та онлайн-кінотеатри

Якщо не буде другої хвилі вірусу і кінотеатри в усьому світі відкриються восени, студії почнуть, як раніше, надавати прем'єри фільмів. Тоді, я впевнений, люди так само ходитимуть у кіно, як вони ходили до пандемії. За цих умов індустрія кінопрокату може відновитися до кінця 2020 року.

"Планета кіно" в ТРЦ River Mall. ?: planetakino.ua

За період карантину у світі практикували формат онлайн-прем’єр. Але ми побачили, як погано спрацювали онлайн-прем'єри фільмів "Тролі" і "Бладшот". Студії переконалися, що в офлайн кінотеатрах вони заробляють набагато більше, ніж онлайн. Буквально на другому місяці карантину всім хотілося соціалізації. Кінотеатри - це дуже простий, швидкий, зрозумілий, комфортний вид короткого відпочинку. Похід до кінотеатру - особливий соціальний досвід, у зали люди ходять не просто дивитися кіно. Саме тому формат реальних кінотеатрів буде значно популярнішим за перегляди в інтернеті.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту