Діти Стівена Гокінга передали його апарат ШВЛ лікарні

Фото: wikimedia.org
Установу, в якій часто проходив лікування вчений, переобладнали у коронавірусний госпіталь.

Лікарня Royal Papworth в Кембриджі днями отримала у подарунок апарат ШВЛ, що належав Стівену Гокінгу. Вченого-астрофізика не стало у березні 2018-го, він помер у віці 76 років. Його діти вирішили віддати апарат лікарні, в якій той сам неодноразово проходив лікування, пише Tatler.

Через пандемію коронавірусу медустанову перепрофільовано під відповідні потреби. Дочка Гокінга повідомила, що її батько завжди отримував в Royal Papworth весь необхідний догляд і турботу, тепер же сім'я покійного бажає допомогти госпіталю в боротьбі з пандемією.

Гокінг - англійський фізик-теоретик, космолог і астрофізик, письменник, директор з наукової роботи Центру теоретичної космології Кембриджського університету. Автор ряду наукових праць, в тому числі з теоретичного передбачення виділення чорними дірами випромінювання, що часто іменується випромінюванням Гокінга. Першим виклав космологічну теорію, в якій були об'єднані уявлення загальної теорії відносності і квантової механіки.

Страждав від рідкісної повільної форми бокового аміотрофічного склерозу, яка поступово протягом десятиліть паралізувала його. Після втрати мови Гокінг був у змозі спілкуватися за допомогою синтезатора мови, спочатку за допомогою ручного перемикача, згодом - використовуючи м'яз щоки.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту