Дитячі психологічні травми прискорюють старіння в дорослому віці

Фото: Bob Dmyt, Pixabay
Вчені довели, що це також збільшує ризик розвитку тяжких хвороб.

Вчені виявили: ті, хто пережив травму й жорстоке поводження в дитинстві, мали ознаки прискореного старіння на клітинному рівні. Це пояснює, чому ці люди більш схильні не тільки до психоневрологічних розладів протягом життя, а й інших захворювань, включаючи діабет, серцево-судинні хвороби і рак, пише hightech.plus.

Це доводить дослідження зі Стенфорда і Гарварда. Вчені оцінили три ознаки біологічного старіння - раннє статеве дозрівання, клітинне старіння і зміни в структурі мозку. Виявилося, що наслідки травми були пов'язані з усіма трьома ознаками.

"Наше дослідження показує, що досвід насильства може прискорити старіння організму на біологічному рівні, що дозволяє пояснити цей взаємозв'язок", - заявила співавтор дослідження Кеті Маклафлін.

Вчені провели мета-аналіз майже 80 досліджень, в яких взяли участь понад 116 тисяч осіб. Вони вирішили окремо розглянути дві категорії несприятливої ​​обстановки в дитинстві: жорстоке поводження і насильство, а також відсутність турботи й бідність.

Ті, що пережили насильство або жорстоке поводження в дитинстві, швидше досягали статевого дозрівання, а також мали ознаки прискореного старіння на клітинному рівні, включаючи укорочені теломери. Ці "наконечники" ДНК зменшуються з віком і вважаються біомаркером старіння.

Навпаки, діти з бідних сімей або без належної батьківської турботи не проявляли цих ознак раннього старіння.

У всіх дослідженнях розглядалося прискорене старіння у дітей і підлітків у віці до 18 років.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту