Ха-ха-тур до Братислави: Divadlo, пам'ятник сантехніку і занедбаний "Київ"

У нашій традиційній рубриці розповідаємо про столицю Словаччини.

В антирейтингу "найнудніших міст Європи" Братислава посідає малопочесне 2-е місце, після фінського Гельсінкі. Правда, сам рейтинг - дуже сумнівний і суб'єктивний. Ну, і дивлячись з чим порівнювати? Якщо прожити тут 4 роки, як зробив у XVIII столітті наш видатний земляк, поет і філософ Григорій Сковорода - то, так, можна і занудьгувати. А якщо приїхати на пару днів - цілком навіть цікаво!

Місцева родзинка - Братиславський град (на заголовному фото), давній замок на пагорбі, з якого видно місто, головну річку Європи Дунай, і навіть на сусідню Австрію, до відвідування обов'язковий. Навіть хоча б через панораму, що відкривається із самої його високої "Королівської вежі". До слова, звідти вже добре видно, що Братислава - "місто контрастів": лише за декілька кілометрів від незайманого історичного центру йде активна забудова багатоповерхівками, які виглядають дещо безглуздо на тлі середньовічного пейзажу, але - це теж життя, від якого нікуди не подітися.

І це при тому, що Братислава справляє враження "уєздного города". У тому сенсі, що з нього їдуть. Трохи в бік від історичного центру, від пам'яток - і людей на вулицях ви майже не побачите (зате скрізь - безкоштовний wi-fi). Воно й зрозуміло: до Відня, столиці Австрії, трохи більше години їзди, а рівень життя і зарплати сильно відрізняються.

Місцями запустіння і ветхість кидаються в очі. Як приклад: величезний і порожній готель "Київ" (столиці Словаччини та України - міста-побратими), куди зазивають "оригінальним ретро стилем" (так маркетологи "перевели" термін "совкова архітектура"), але безуспішно.

І туги за часами, коли словаки жили у ЧССР, немає і близько. Занадто добре пам'ятають "принади" соціалістичного ладу. А хто забув - у центрі міста фотовиставка-нагадування про події "Оксамитової революції" 1989 року, якій саме в ці дні виповнюється 30 років. До речі, так її називали тільки в Чехії, в Словаччині інша назва - "Ніжна революція".

Укладачі антирейтингу, у якому образили Братиславу, кажуть, що там нецікаво, дорого і несмачно. Перше твердження - на любителя, друге і третє - просто неправда. Ймовірно, вони просто не куштували місцеві суп у караваї (це не тільки чеська фірмова страва) і гуляш - дуже смачно і бюджетно. Друга страва - угорська, скажете ви? Ну, так воно і є. Яке ж відношення це має до Братиславі? Найпряміше: в XVI-XVII століттях це місто (тоді воно мало назву Пожонь, а пізніше Пресбург ) більше сотні років був столицею Угорщини.

До речі, в меню, крім назв страв - картинки. Задля того щоб усі все  правильно зрозуміли, бо словацька мова - особлива і дуже кумедна. Взагалі, сміятися з іноземної мови вважаю жлобством, але в даному конкретному випадку не можна не зробити виняток з правил. Ну, як можна для позначення терміна "свіжі продукти" придумати фразу "черстві потравіни"? Не інакше, як навмисно придумано! 😉

Самі словаки знають про те, як звучать деякі слова їхньої мови для чужих людей, але аж ніяк не ображаються, а просто з розумінням усміхаються, коли бачать туристів, що фотографують театр-"дівадло" та інші пам'ятки.

Та й узагалі з почуттям гумору у словаків - повний порядок. Доказом тому - знаменитий пам'ятник... сантехніку!

Ну, і Новий міст через Дунай з "літаючою тарілкою" на вежі (там оглядовий майданчик, який можна відвідати за 5 євро) люди без почуття гумору теж не побудували б.

Словом, не вірте сумнівним рейтингам, а вірте Сковороді, пам'ятна дошка з яким, до речі, встановлена ​​в самому центрі Братислави і відвідайте столицю Словаччини при нагоді.

P.S. Тільки прохання: будете в Братиславі - не треба уподібнюватися тим з наших земляків, хто тут вже був до вас і "залишив слід". Але не такий, як Сковорода.

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту