Фото: Unsplash

Дівчата з депресією часто перероблюють селфі для соцмереж, - вчені

Чим гірший психічний стан людей, тим більшу кількість фото вони роблять перед тим, як запостити їх в Інтернет.

Про взаємозв'язок погіршення морального стану і селфі говорять уже давно. Але вперше вченим вдалося продемонструвати це на практиці.

Психологи з Університету Мері Вашингтон провели дослідження. Вони попросили 164 американських студенток запостити фото в Інстаграм. Начебто, що за прохання. Але результати виявилися вкрай показовими, пише Psypost.

Переважно учасниці експерименту робили 2-5 варіантів фоток перед тим, як залити їх у соцмережу. Але були й такі, яким вдавалося щось опублікувати лише з 20-ої спроби. Пізніше вчені з'ясували, що у всіх цих дівчат були симптоми депресії.

За словами психологів, не тільки створення безлічі "пробних" селфі можуть бути показниками тривожних станів. Виправлення своїх фото за допомогою фільтрів, ретуші та інших радикальних змін теж можуть сигналізувати про депресію.

Але і самі селфі можуть стати причиною появи поганого настрою. Міріам Лісс, глава дослідження, стверджує, що дівчата, публікуючи підправлені фото, можуть відчувати себе ошуканками, оскільки в реальності вони виглядають інакше.

Тому, як сказала Лісс, "ваше перше селфі - краще селфі".

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту