Дивитися футбол – корисно для серця

Фото: Pexels
Вчені довели, що вболівання за улюблену команду дорівнює 90-хвилинній легкій пробіжці.

Британські вчені вирішили провести невеликий експеримент активних футбольних фанів. Група дослідників у складі вчених з університету Лідса та представників компанії BetVictor спостерігали за 25 вболівальниками різного віку – від 20 до 62 років. І виявили, що протягом трьох ігор середня частота їхніх серцевих скорочень зросла аж на 64%. Такий результат вчені назвали "позитивним стресом" та порівняли з кардіотренуванням, пише The Sun.

Фото: Pexels

Виходить, що сходити на гру – це наче побувати на легкій пробіжці тривалістю півтори години. А ще дослідження показало, що спостереження за перемогою улюбленої команди може значно знизити артеріальний тиск, а це знижує ризик серцевого нападу чи інсульту, і покращує психічне здоров`я. 

Фото: Pexels

Однак є і ризики – коли ваша улюблена команда програє, то відбувається протилежний ефект. Така психологічна втрата – геть не "хороший стрес", а головний поштовх до тривалого поганого настрою і депресії. А під час опитування піддослідних, один з вболівальників порівняв програш свого клуба зі смертю друга… Бррр, жах який.

"Підтримка вашої команди на футбольному матчі дає вам помірне серцево-судинне (кардіо) тренування і, залежно від результату матчу, психологічне піднесення або спад", - підсумував експеримент вчений з університету Ліндса Андреа Атлі. 

Фото: Pexels

Тож, якщо лінь самому займатися спортом, то хоча б дивіться, як це роблять профі – радять британські вчені.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту