Дієтологи назвали види риби, які краще не їсти

Photo by Thomas Summer on Unsplash
Чим більша риба - тим вищий у ній вміст ртуті.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) включила ртуть до числа десяти хімічних елементів, які завдають найбільшої шкоди людині в світовому масштабі. А риба і морепродукти - основне джерело попадання ртуті в організм людини, пише Noticia.

Іспанські дієтологи попереджають, що у високих концентраціях ртуть може бути смертельна. Вони дали кілька порад щодо вибору риби: чим менша риба, тим менше в ній ртуті. А чим вище стоїть риба в лнцюгу живлення, тим більше в ній міститься ртуті. Тобто в основному - це хижаки. Дієтологи перерахували види риб, які слід вживати з особливою обережністю:

  • Риба-меч
  • Акула
  • Блакитний тунець
  • Щука

При цьому дієтологи підкреслюють, що не варто впадати в крайнощі. Риба і морепродукти в цілому корисні і є важливою частиною середземноморської дієти. "Тут користі більше, ніж шкоди". Цінні білки і жири, йод, селен, кальцій, вітаміни A і D. Все це є в рибі і необхідне людині.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту