Для лікування коронавірусу запропонували використовувати антитіла лам

Photo by Yan L on Unsplash
Перше тварина на ім'я Вінтер вже стала донором крові.

У пошуках ефективного засобу для подолання коронавірусної інфекції вчені іноді знаходять найнесподіваніші джерела потенційних ліків. Так, міжнародна команда дослідників пропонує використовувати для таких цілей лам, пише Naked Science.

Взявши зразки крові у лами, вчені виділили два різних типи антитіл і скомбінували їх. Отриманий гібридний імуноглобулін міцно зв'язується з так званим S-протеїном, або шипиковим білком вірусу, завдяки якому останній зв'язується з рецепторами клітини.

Допомагала дослідникам лама на ім'я Вінтер, що мирно живе на фермі в Бельгії. Кров для експериментів з вивчення антитіл до коронавірусів Вінтер вперше здала в 2016 році, коли їй було всього дев'ять місяців. Звісно, тоді ні про який COVID-19 і не йшлося: предметом дослідження були віруси SARS-CoV і MERS-CoV.

Чим же особливі лами, крім м'якої вовни і гордовитого погляду? Коли їхня імунна система виявляє патогени, то реагує на вторгнення не так, як імунна система людей. У лам, як і у інших представників родини верблюдових, синтезуються два типи антитіл. Молекули першого типу схожі на ті, які є в нашому організмі: в більшості випадків вони складаються з двох важких і двох легких поліпептидних ланцюгів. Другий тип - однодомні, або ж наноантітела, що складаються лише з важких ланцюгів.

Такі антитіла можна виготовляти у вигляді аерозолю або інгалятора.

"Це робить їх потенційно цікавими як лікарський засіб проти респіраторного патогена, бо ви доставляєте антитіла прямо в місце зараження", - говорять вчені.

Вони сподіваються, що антитіла лам допоможуть створити ліки від COVID-19, які зарадять людям в максимально короткі терміни після зараження.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту