Дмитро Комаров: Ця книга про неймовірний вчинок простої людини, яка доводить, - наші можливості безмежні

Відомий мандрівник і телеведучий розповів у літературній колонці Йод.media про одну зі своїх улюблених книг. Вона про подорожі, небезпеку і силу людського духу. Втім, а чого ви ще чекали від Дмитра? Читаємо і вивертаємо світ навиворіт разом з Комаровим.

Одна з моїх улюблених книг - "Сам в океані" Слави Курилова. Я прочитав її кілька років тому. І вона мені так сподобалася, що потім перечитував. Ця книга про неймовірний вчинок простої людини, яка доводить, - наші можливості безмежні.

В основі - реальна історія радянського океанолога Слави Курилова. Він усе життя працював у філії Інституту океанології Академії Наук СРСР, вивчав океан і мріяв подорожувати, але йому не дозволяли покидати країну. Бажання Слави було таким непереборним, що він придумав неймовірний план втечі.

38-річний Курилов записався в круїз під назвою "Із зими в літо" на лайнері "Радянський союз". Лайнер прямував до екватора, не заходячи в жоден порт. Щоб записатися туди, не потрібна була віза. Маршрут лайнера пролягав вздовж берегів Південної Кореї, Японії, Тайваню і Філіппін. І саме там мала здійснитися головна мрія цієї унікальної людини. Нагадую: це не вигадана історія.

Курилов знав, що найближче до землі круїзний лайнер  проходитиме саме біля Філіппін. І вирішив стрибнути за борт і вплав дістатися берега. Із собою у нього були ласти, маска, трубка і рукавички з перетинками.

Ще до круїзу він почав посилено тренуватися, займатися йогою, плаванням, навчився надовго затримувати дихання і став неймовірно витривалою людиною. Він готувався до втечі.

Уже перебуваючи на кораблі, став намагатися вивідати точний маршрут, побачити мапу, але при цьому не викликати підозр. Зрештою він зміг правдами і неправдами дізнатися день, коли лайнер проходитиме максимально близько до Філіппін.

Він зміг зробити крок у невідомість, зістрибнути з величезного лайнера, не потрапити під гвинт, не потонути. Після стрибка його чекали три найстрашніших дні, коли він зробив, по суті, неможливе. Він був абсолютно сам в океані.

Течії і похибки в розрахунках перетворили вісімнадцять кілометрів, які він розраховував проплисти, майже на сто. На третій день він став світитися в темряві від морського планктону, яким було покрито тіло. Він боявся, що може стати здобиччю для акул. А якоїсь миті Курилов подумав, що він точно не виживе, не допливе до берега - йому кінець. Але він не здавався і гріб. Збирав усі сили і відкривалося друге, третє, четверте і дедалі нові й нові дихання.

За три дні в солоній воді без їжі та сну він усе ж таки дістався берега. Це був острів Сіаргао - сьогодні він туристичний, там навчаються серфінгу, я там теж був. Коли Слава опинився на березі, його побачили місцеві племена і злякалися - подумали, що це не людина, а якась морська істота.

Дмитро Комаров на острові Сіаргао.

Так здійснилася мрія Курилова. Він опинився на екзотичному острові, в тропіках, на Філіппінах. У Радянському союзі його оголосили зниклим безвісти. Певний час він провів у місцевій в'язниці на Філіппінах, а пізніше був депортований до Канади, після чого виїхав до Ізраїлю і все життя займався улюбленою справою - підводними морськими дослідженнями: працював в Арктиці, займався пошуком корисних копалин, працював у океанографічному інституті.

За іронією долі, він загинув під час водолазних робіт у 61-річному віці, але прожив саме таке життя, про яке мріяв.
Океанолог Слава Курилов.
Дмитро Комаров
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту