Дню українського кіно присвячується: курйози, забобони і словник акторського сленгу

Кожну другу суботу вересня (цього року це 14-те) Україна відзначає Національне професійне свято працівників кінематографії. Слово для підняття настрою надається акторам і режисерам.

Як виявилося, у більшості кіношників, коли їх просиш згадати що-небудь веселе зі зйомок, геть відбиває пам'ять. Мовляв, "те, що нам смішно - вам не зрозуміти".

Володимир Горянський зовсім заявив: "Зараз кіно таке, що жартувати нема коли. Прийшов, запрягся, як кінь, і тільки встигай вчити текст і зніматися за день в 24-х сценах".

Тим не менш, ми були наполегливі, тому артисти піднатужилися і дещо веселеньке згадали.

Ольга Сумська: "Виходжу я оголена з річки, а на деревах сидять хлопці"

- Смішного на зйомках за всю мою акторську кар'єру було багато. Але мені згадалася кумедна історія з юності, - розповідає популярна актриса. - Мені тоді було 18 років, я вчилася на другому курсі театрального, мене затвердили на роль Насті у фільмі "І в звуках пам'ять відгукнеться" - про життя українського композитора Миколи Лисенка. Режисером був легендарний Тимофій Левчук.

Знімали в селі під Полтавою. За сценарієм, я повинна була плисти оголеною по річці, вийти на берег і побачити в кущах молодого Лисенко, що підглядає. Але зніматися без одягу я категорично відмовлялася.

Пам'ятаю, довго вмовляли, пообіцяли, що виженуть всіх сторонніх з майданчика, крім режисера і оператора. І я погодилася.

"Мотор! Почали!" Пливу я, значить, оголена по річці, співаю пісню, виходжу на берег, повертаюся і, помітивши в кущах героя, зітхаю: "Миколо, и що ж я тепер мамі скажу?".

І раптом помічаю на деревах цілу компанію сільських хлопців. Вони починають дружно аплодувати і вигукувати: "Оля, клас! Давай ще раз!". І тут Левчук командує: "Стоп! А ну, геть, сарана! Більше дублів не буде".

Таке воно, поетичне українське кіно. 😊

Ольга Сумська у фільмі "І в звуках пам'ять відгукнеться".

Віталіна Біблів: "Манекен Валєра став моїм дублером"

- Найсмішніші зйомки, які трапилися в моєму житті, були в ситкомі "Будиночок на щастя", - згадує зірка театру і кіно ("Слуга народу", "Жіночий лікар", "11 дітей з Моршина" та ін.).

- У мене був епізод, коли моя героїня Любаня залізла на вишню і звалилася. Щоб не травмувати артистку, яка могла ще стати в нагоді, взяли дублера - манекен. Я навіть дала йому ім'я - Валєра. Чому? Не знаю. Просто дивишся на нього і розумієш: це Валєра! 😊

Ми йому підфарбували губки, нарядили в мій одяг. Він падав замість мене з таким дивним звуком, що вся знімальна група після команди "Знято!" падала від сміху. Тому що Валєра летів як живий - косинка розвівалася і шльопанці розліталися. 😁

Віталіна Біблів в ситкомі "Будиночок на щастя".

Валерій Харчишин: "Довелося зізнаватися в любові жіночим сідницям"

- Найвеселіші зйомки у мене були під час роботи над фільмом "Зустріч однокласників", де я зіграв роль трохи зів’ялого ловеласа, який все ж не втрачає надії переспати з усіма жінками на землі, - розповідає фронтмен групи "Друга Ріка", а іноді і актор. - В одній зі сцен, яка не увійшла до фільму, мій герой з дикого похмілля прокидається на сідницях "чужої тьоті", яку привів його старий друг-однокласник, а потім заснув.

Мій герой впевнений, що він вдома і лежить на м'якій стороні своєї дівчини, починає плакати і зізнаватися їй у коханні, а в фіналі, на слові "люблюююю...", вирішує поцілувати саме ту частину тіла, в яку хвилину тому вилив любовний монолог.

І раптом, в момент, коли романтично-еротичний "обряд" наближається до кульмінації, до ліжка впевнено підходить режисер, зі знанням справи методично показує, як треба цілувати актрису в зад, і йде.

Ми сміялися, плакали, але до цієї сцени повернутися так і не змогли. 😊

Зйомки фільму "Зустріч однокласників". Фото: НЛО TV

Наталія Васько і "непомітний" натовп на Привозі

- У мене була смішна історія в Одесі, куди я приїхала на зйомки, - розповідає Васько ("Гніздо горлиці", "Крути", "Кріпосна", "Село на мільйон" та ін.). - Коли була пауза, я пішла на Привоз, довго блукала між рядами, вбирала атмосферу.

А в цей час за мною зібрався натовп, що ходив слідом. Я його трошки "не помічала". (Я хоч актриса, але жінка скромна, тому вдавала, що нічого не бачу). Але врешті-решт зупинилася біля якоїсь рибки - і продавщиця мене напряму запитала: "Це ви?". Я відповіла: "Це я". Вона розвернулася і закричала на весь Привоз: "Це вона!!!"

Акторські забобони та сленг кіношників

Разом з молодою артисткою Анастасією Чепелюк ми склали список прикмет, в які вірять майже всі актори. А також - короткий словничок професійного сленгу. Читайте - і запам'ятовуйте.

Прикмети:
  • Упав сценарій (текст, п'єса) - сядь на нього, де б ти не знаходився, інакше кіно/спектакль може провалитися. Актори в такому випадку не соромляться сісти на роздруківку в тролейбусі, магазині, кафе і навіть на вулиці.
  • На знімальному майданчику є традиція в перший день бити тарілку з іменами всіх причетних об штатив камери. Тарілка, звичайно ж, повинна розбитися, інакше доля не віщує фільму нічого хорошого. Уламки члени знімальної групи розбирають на пам'ять.
  • На знімальному майданчику і в театрі заборонено свистіти. Але якщо свист у будинку - до безгрошів'я, то в акторській справі - до провалу фільму або спектаклю.
Словничок акторського сленгу:

Шапка - святковий корпоратив на честь закінчення зйомок.

Репа - репетиція.

Спект - спектакль.

Режик - режисер.

Свєтік - освітлювач.

"Любовна любов" або "життя-біль" - багатосерійний телесеріал, "мильна опера".

"Йолки" - новорічні підробітки Дідом Морозом/Снігуронькою.

Наярювати - перегравати.

Кусати лаштунки - грати надмірно трагічно.

Apple Box - картонні коробки різних розмірів, що виконують функції "різноробочих". На них можна сидіти, складати апаратуру, підставляти під штативи.

🎥🎥🎥
Ксюша Русановская
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту