Фото: @UNESCO

До списку Світової спадщини ЮНЕСКО включили 6 нових об'єктів (фото, відео)

України серед них нема.

У Баку, Азербайджан триває 43 засідання комісії ЮНЕСКО з питань розширення списку Всесвітньої спадщини.

7 липня організація прийняла рішення додати до нього шість нових культурних об'єктів. Серед них - російські церкви, британська обсерваторія і королівський комплекс з Португалії.

Історичний центр міста Шекі з "Ханським палацом" (Азербайджан)

Фото: @UNESCO

Історичне місто Шекі розташоване біля підніжжя Великого Кавказу і розділене на дві частини річкою Гуряна. Північна частина міста побудована на горі, південна частина простягається до долини річки. Історичний центр Шекі перебудований після руйнування у 18 столітті: він знаменитий архітектурним ансамблем будинків з високими двоскатними дахами. Будинки Шекі розташовані вздовж колишніх важливих історичних торгових шляхів. На архітектуру міста вплинули сафавідські, каджарські й російські будівельні традиції. Ханський палац, на північному сході міста, та ряд купецьких будинків відображають багатство, накопичене завдяки шовкопрядінню та торгівлі шовковими коконами з кінця 18 до 19 століть.

Псковські церкви (Росія)

Фото: @UNESCO

Церкви, собори, монастирі, фортифікаційні вежі та адміністративні будівлі складають групу пам'яток, розташованих в історичному місті Пскова, на північному заході Росії. Найстаріші елементи комплексу датуються 12-тим століттям. Архітектура церков виконана у  візантійській і новгородській традиціях, які винесли в окрему школу будівництва - Псковську школу архітектури. Вона була провідною в Росії протягом п'яти століть.

Палац Мафри (Португалія)

Фото: @UNESCO

Палац розташовується у 30 км на північному заході від Лісабона. Це місце було задумано королем Жуаном V в 1711 році як реальне уявлення його концепції монархії й держави. Чотирикутна будівля складається з королівського палацу, каплиці у формі римської барокової базиліки, францисканського монастиря і бібліотеки, що містить 36 000 томів. Жуан V перейняв архітектурні та художні моделі римського й італійського бароко і замовив твори мистецтва, які роблять Мафру винятковим зразком італійського бароко.

Культурний ландшафт Ріско Каїдо і священних гір Гран-Канарія (Іспанія)

Фото: @UNESCO

Ріско Каїдо, що розташований у величезній гірській місцевості в центрі Гран-Канарії, включає скелі, яри та вулканічні утворення в ландшафті з багатим біорізноманіттям. Ландшафт включає велику кількість поселень троглодитів - місця проживання, зерносховища і цистерни - вік яких свідчить про наявність на острові доіспанської культури, яка розвинулася в ізоляції, від приходу північноафриканських берберів, на початку нашої ери, до перших іспанських поселенців у 15 столітті. Комплекс троглодитів також включає культові порожнини і два священні храми, або альмогарени - Ріско Каїдо і Роке Бентайга, де проходили сезонні церемонії. 

Обсерваторія "Джодрелл-Бенк" (Великобританія)

Фото: @UNESCO

Розташована у сільській місцевості на північному заході Англії. Є однією з провідних світових обсерваторій радіоастрономії. На початку її використання, у 1945 році, обсерваторія досліджувала космічні промені, виявлені ехо-радарами. Зараз "Джодрел" досліджує метеори і Місяць, квазари і відстежує космічні апарати. Цей технологічний ансамбль ілюструє перехід від традиційної оптичної астрономії до радіоастрономії (1940—60), що призвело до радикальних змін у розумінні Всесвіту.

Святилище Бон-Жезуш-ду-Монті в місті Брага (Португалія)

Фото: @UNESCO

Культурна пам'ятка розташована на схилах гори Еспіньо, з видом на місто Брага на півночі Португалії. Вона нагадує Єрусалим, відтворюючи священну гору, увінчану церквою. Святилище розроблювалося протягом  600 років, в основному у стилі бароко, і ілюструє європейську традицію створення Sacri Monti (священних гір). Комплекс включає в себе серію каплиць, в яких розташовуються скульптури, що демонструють Страсті Христові, а також фонтани, алегоричні скульптури та сади. 

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту