Дочекався! Девіду Лінчу вручать "Оскар" (відео)

Фото: Вікіпедія
Відомий режисер 4 рази висувався на почесну премію, але не вигравав статуетку.

Американського кінорежисера Девіда Лінча нарешті відзначили статуеткою "Оскар". Про вручення жаданої нагороди повідомив оргкомітет премії американської Кіноакадемії, повідомляє Meduza.

Лінч 4 рази намагався отримати "Оскара", але марно. Спочатку Девіда тричі номінували як кращого режисера за фільми "Людина-слон", "Малголленд Драйв" та "Синій оксамит". Четверта спроба отримати статуетку була у номінації "співавтор кращого адаптованого сценарію" - також за фільм "Людина-слон".

Бажаний "Оскар" Девіду Лінчу вручать на спеціальній церемонії 27 жовтня. А поки пропонуємо вам згадати найкращі фільми режисера-щасливчика.

1. "Малголленд драйв" (2001 рік)

Психологічний трилер, знятий у сюрреалістичній манері. "Любовна історія у місті мрій", - так пояснює свій фільм режисер. Із самого початку сценарій та сюжет було написано для зйомки телевізійного серіалу. Містичного та заплутаного - щось на зразок його "Твін Піксу". Та коли продюсери телеканалів відмовили у показі матеріалу, режисер вирішив переробити сценарій під повнометражне кіно.

2. "Синій оксамит" (1986 рік)

Трилер. У цьому фільмі Лінч вперше створює образ, який згодом стане його візитною карткою: старомодна американська пастораль, під якою ховається жорстокий світ божевілля.

3. "Голова-гумка" (1977 рік)

Перший повнометражний фільм Лінча, жанр – фантастика, жахи у сюрреалістичній манері. Завдяки сюрреалістичній образності, загальній фантастичній атмосфері та незвичному звуковому оформленню фільм став культовою класикою. Лінч описував свій фільм як "сон про темні та тривожні речі" та називав його своїм "найдуховнішим фільмом".

4. "Людина-слон" (1980 рік)

Драма, що базується на біографії Джозефа Мерріка. Той рідкісний випадок, коли Девід Лінч вибудовує свою розповідь прямолінійно. На 18 вересня 2018 року фільм займав 148-у позицію у списку "250 кращих фільмів за версією IMDb (найбільша база даних про кінематограф)".

5. "Проста історія" (1999 рік)

Біографічна драма про Елвін Стрейта. Назва фільму являє собою гру слів: слово "straight" з англійської перекладається як "прямий, простий" (роботи Лінча відомі заплутаністю сюжету), а також є прізвищем головного героя. 

Приємного перегляду😉

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм! Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту