Довженко-Центр на межі закриття. Їм нічим платити зарплати співробітникам і підтримувати архів раритетних фільмів

Звернення до Мінкульту і в Кабмін не допомогли.

Нещодавно відкритий музей кіно в Довженко-Центр може закритися назавжди.

Керівництво центру оголосило про неплатоспроможність. Через суттєве урізання фінансування державного фільмофонду утворилися борги, які нічим покрити. Центр не отримав належне державне фінансування з початку 2020 року.

"Однією з причин незатвердження паспорта є саботаж керівництвом Державного агентства України з питань кіно своїх обов'язків в частині організації бюджетного процесу та подання до Мінфіну занижених показників фінансування Центру", - йдеться в заяві центру.

Невиплаченими є зарплати працівників за січень і лютий 2020. Весь дохід за квітень і травень направили на виплати заборгованості по зарплатах.

З кінця травня центру нічим платити податки й зобов'язання за договорами, тому він — на межі закриття.

Також співробітники повідомили, що зверталися до Мінкульту та безпосередньо до Кабінету міністрів з проханням врятувати ситуацію, але не отримали відповіді.

"Як член Міжнародної федерації кіноархівів Центр змушений повідомити правління федерації про загрозу цілісності унікального фільмофонду, охорону та дотримання кліматичних умов зберігання якого далі забезпечувати можливості немає", - додали в Довженко-Центр.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту