Фото: AdinaVoicu / Pixabay

Дунай визнали найзабрудненішою річкою Європи за кількістю небезпечних антибіотиків

ООН провела дослідження рівня забрудненості річок у світі й встановила, що більшість з них заражені антибіотиками, які шкодять здоров'ю тварин та людей.

65% річок по всьому світу заражені антибіотиками.

Такі невтішні висновки оприлюднила ООН, яка досліджувала рівень забрудненості річок у світі.

Експерти перевірили 711 річок в 72 країнах, і у більш ніж половині з них виявили антибіотики. У 111 річках їхній рівень виявився загрозливо високим - більш ніж в 300 разів - зазначає The Guardian.

Найбільш забруднені річки виявили у країнах Африки й Азії. Наприклад, у Кенії через критичний рівень антибіотиків у деяких водоймах вимерла вся риба.

У Європі найзараженішою річкою визнали Дунай. Але, як зазначають дослідники, проблеми з небезпечними речовинами існують у багатьох інших європейських водоймах. Навіть у Темзі, яку включають до списку найчистіших річок Європи, виявили 5 видів антибіотиків.

Чим небезпечна концентрація антибіотиків у воді? Це один з основних шляхів, за допомогою якого бактерії виробляють стійкість до ліків, що підтримують здоров'я людей.

ООН застерігає, що зростання числа таких бактерій може привести до загибелі 10 мільйонів чоловік вже до 2050 року.

"Це страшно і сумно. У нас можуть бути великі ділянки навколишнього середовища, в яких рівень антибіотиків досить високий, щоб впливати на резистентність", - зазначає еколог Алістер Боксолл, який очолював дослідження.

Але, крім негативного впливу на здоров'я людей, антибіотики у воді шкодять і довкіллю, оскільки потрапляють у ґрунт і забруднюють флору, що призводить до зараження організмів тварин.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту