Фото: @mmpadellan/twitter

Екоактивістка Грета Тунберг розкритикувала кліматичний саміт ООН

Відома школярка звинуватила політиків у бездіяльності.

23 вересня в Нью-Йорку відбулося відкриття саміту ООН з питань клімату.

Для виголошення вступної промови на нього запросили шведську школярку Грету Турнберг, яка відома радикальними виступами на захист екології планети.

У 2018 році Грета влаштувала забаставку в школі, відмовившись відвідувати уроки. Під будівлею парламенту в Стокгольмі дівчина заявила, що не буде приходити по п'ятницях до школи до того моменту, поки влада не почне виконувати Паризьку угоду по клімату. Її прикладу почали наслідували тисячі школярів по всьому світу. Таким чином шведка поклала початок серії кліматичних акцій, одна з яких - Марш за клімат - проходила і в Києві.

На виступ в ООН дівчинка припливла через Атлантичний океан - на парусній яхті. Але промова юної екоактивістки виявилася не такою мотивувальною, як очікувалося. Шведка "рознесла" кліматичний саміт організації, заявивши, що світових політиків хвилюють тільки питання грошей, а не реальний порятунок планети.

"Все це неправильно. Я не повинна бути тут, мені слід було б повернутися у школу. Своїми порожніми промовами ви вкрали мої мрії й моє дитинство. Починається масове вимирання, але все, про що ви можете говорити, - це гроші й казки про нескінченне економічне зростання. Як ви смієте!

Протягом 30 років наука ясно вказувала на небезпеку глобального потепління. Ви говорите, що розумієте, наскільки серйозною є проблема. Але я відмовляюся вірити в це: якби ви все розуміли й продовжували нічого не робити, це було б злочином.

Популярна пропозиція вдвічі знизити шкідливі викиди в атмосферу за 10 років дасть нам 50-відсоткову ймовірність того, що температура на планеті зросте менш ніж на півтора градуса Цельсія.

Може бути, вас влаштовують 50%. Але цей прогноз розрахований на те, що моє покоління і покоління моїх дітей очистять повітря від сотень мільярдів тонн вашого вуглекислого газу за допомогою технологій, які ледь існують. 50-відсотковий ризик нас не влаштовує - адже саме нам доведеться мати справу з наслідками", - заявила Турнберг.

Відзначимо, що Грету номінували на Нобелівську премію миру. Після цього вона стала активно відвідувати міжнародні конференції й спілкуватися з політиками, закликаючи до активних дій у боротьбі зі змінами клімату.

Матерiали по темi
В Амазонії та Сибіру згоріли "легені планети": яким повітрям тепер дихати?
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Іван Желєзний
Это не страшилки.А вот слова из библии:Придет время и живые позавидует мертвым.Рай который был на Земле уничтожает человек.Подумайте каждый...Зачем рожать потомство,которое будет медленно и мучительно вымерать...
27 вер 2019 р., 03:46
Борис Христюк
Лжеученые своими страшилками довели несчастную школьницу до нервного расстройства.... Про глобальне потепління клімату… https://youtu.be/jQpqhRUNcQI О глобальном потеплении климата… https://youtu.be/GZlCdV8e3Cs
24 вер 2019 р., 07:47
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту