Фото: @TheOceanCleanup

Екологи повторно запустили у Тихий океан 600-метровий пристрій для виловлювання сміття (фото)

Своєрідний "сачок" має допомогти очистити величезний острів з пластикових відходів, відомий як Тихоокеанська сміттєва пляма.

Уявіть територію Франції, додайте до неї ще дві подібні території - і ви отримаєте розмір Тихоокеанської сміттєвої плями, яка розташувалася неподалік Гавайських островів.

Завдяки течіям, в одній області площею понад 1,6 млн кв. км зібралося близько 86 тисяч тонн пластикового сміття, яке вбиває місцеву фауну і систематично отруює Тихий океан.

Понад десять років вчені роздумують над варіантами очищення "сміттєвої ями". У 2014 році голландець Боян Слат розробив 600-метрову трубу, яка плаває в океані й відловлює сміття за допомогою навідних бар'єрів. Але у 2018 році конструкція зламалася і була відправлена ​​на ремонт.

Фото: Тихоокеанська сміттєва пляма / Вікіпедія

Й ось, через кілька місяців потому, Слат оголосив, що його система знову "на плаву". Про це написали в The Guardian.

У своєму Твіттері вчений повідомив, що пристрій вдосконалили, і він більше не розвалиться під впливом хвиль і вітру, як це трапилося наприкінці 2018-го.

Механізм Слата нагадує трубу: він працює на сонячній енергії, оснащений датчиками й супутниковими антенами, за допомогою яких повідомляє супровідним клінінговим кораблям про достатню кількість пластику, який можна транспортувати на сушу.

Вчений планує запустити близько 60 подібних установок для очищення океану від токсичного сміття.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту