Екошкіра з кактуса: мексиканці придумали новий бізнес

Фото: скріншот YouTube ADRIANO DI MARTI

Не текілою єдиною.?

Підприємці з Мексики Адріан Лопес Веларде і Марті Казарезов придумали нову екошкіру Desserto, яку виготовляють з кактуса Нопаль (або ще його називають Опунція). Це матеріал, який частково біорозкладається, та має технічні характеристики, що дозволяють використовувати його в якості альтернативи тваринної і синтетичної шкіри, які не є екологічними, пише Bored Panda.

На створення Desserto розробників надихнув досвід голландців і англійців, які створили штучну шкіру з листя пальми і міцелію грибів. У Мексиці ростуть цілі плантації потрібного кактуса. І щойно чоловіки дізналися, що його використовують у багатьох косметологічних засобах, корисних для шкіри людини, вирішили спробувати зробити з нього екоматеріал. Підприємці зізнаються, що спочатку не дуже то і вірили в успіх своєї затії та близько восьми років обдумували ідею. А ще Адріан та Марті довго не могли знайти спонсорів, адже усі люди вважали ідею їхнього бізнесу божевільною. 

Насправді, не дарма вони ризикнули та втілили свою ідею в життя. Шкіра Desserto виявилась дуже еластичною, міцною і служитиме не менше 10 років, обіцяють підприємці. Перші відрізи шкіри і кілька виготовлених з неї предметів одягу та аксесуарів Адріан і Марті презентували на міжнародній виставці Lineapelle, яка проходила в Мілані. За словами винахідників, цю шкіру можна використовувати в автомобільній, швейній та меблевій промисловості.

Ну що ж, можливо, і справді це прорив, який скоро заполонить весь світ??

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту