Екошкіра з відходів морепродуктів та кавової гущі: в'єтнамська дизайнерка представила новий проєкт

Фото: Twitter Dezeen
Біоматеріал міцний, але досить зручний для шиття речей з нього.

Кількість стартапів та новинок у сфері екології збільшується стрімкими темпами. В'єтнамська дизайнерка Уйен Тран (Uyen Tran) розробила біоматеріал Tômtex. Це альтернатива шкірі, яку виготовляють з відходів морепродуктів і кавової гущі, пише Dezeen.

Щорічно світова індустрія продуктів харчування і напоїв виробляє до 8 мільйонів тонн відходів морепродуктів і 18 мільйонів тонн кавової гущі. 

Фото: скріншот офіційного сайту tomtex.co

Цей біорозкладаний матеріал міцний, але при цьому залишається досить м'яким, щоб його можна було прошити та створити якусь практичну річ. А ще на цю екошкіру наносять візерунок, який імітує шкіру тварини.

Уйен Тран працює у Нью-Йорку і використовує біополімер хітин, який міститься у сировині, зокрема панцирах креветок, крабів, омарів, а також рибній лусці. Використану кавову гущу Тран бере у місцевих кав’ярнях. 

Колір вона отримує з натуральних матеріалів: вугілля, кави і охри. Водостійкість матеріалу забезпечує шар бджолиного воску. 

Фото: скріншот офіційного сайту tomtex.co

"Після змішування всіх інгредієнтів біоматеріал можна вилити у форму, де він буде сушитися на повітрі при кімнатній температурі протягом двох днів. Цей процес не вимагає тепла, тому він економить енергію і зменшує вуглецевий слід", - сказала Тран. 

Після використання матеріал можна переробити. А також він повністю розкладається. 

Фото: скріншот офіційного сайту tomtex.co

Нагадаємо, що раніше ми писали про двох мексиканців, які придумали власний бізнес. Вони почали виготовляти екошкіру з кактуса. Назвали її Desserto. Вона виявилась дуже еластичною, міцною і служитиме не менше 10 років, обіцяють підприємці. 

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту