Екскурсовод-гуморист з Чернігова: "Людям подобаються "дорослі" жарти про походеньки Великих князів та гетьманів"

В інтернеті набирає популярності відео, на якому молодий гід з Чернігова Ервін Міден із запалом популярного стендапера розповідає групі екскурсантів про історію чернігівського Борисоглібского собору.

Слухачі сміються, перехожі зупиняються. Ервін іскрить експромтами. Спочатку здається, що з такою подачею втрачається інформація. Проте наступного дня розумієш, що загальна картина та суттєві деталі закарбувались у пам’яті. А дати, за якими оцінювали шкільне знання історії, завжди можна підгледіти у смартфоні.

Ервін Міден – німець по батькові, закінчив аспірантуру Чернігівського педагогічного університету. Про себе каже: "Першу екскурсію провів у п’ять років і з того часу це моє постійне хобі". Йому 26 років, він знаний у Чернігові гід. Колеги говорять про нього – ентузіаст власної справи, започаткував та підтримує проєкт безкоштовних анімаційних екскурсій.

- До цієї хвилі, з якою розходиться відео, стосунку не маю, - запевнює він "Йод", - дізнався за пару днів після екскурсії. Тепер пожинаю плоди неочікуваної популярності. На сторінці у Фейсбуці, кілька років тому дружина завела її мені, я ще довго опирався, за добу додалося більше тисячі нових друзів. Сиплеться купа запитань, слова подяки. Людська увага – це приємно, коли маєш такий фідбек, це заряджає енергією. Приємно приносити користь людям. Значить недарма живу.

- Ви прямо інша людина – на відео іскрометний, у розмові з нами пафосний. Який ви в реальному житті?

- Наодинці стаю меланхоліком, а ось під час екскурсії вмикаю альтер-его і стаю веселим хлопцем, щоб людям було цікаво слухати. Але люди ж різні.

Одні приїжджають відпочити, послухати цікавих розповідей і налаштовані на отримання позитиву. Це мої найулюбленіші екскурсанти, бо кожен жарт викликає усмішку, а після екскурсії вони заряджаються енергією, як і я. А іноді з-поміж екскурсантів трапляються люди, що звикли до стандартного викладу матеріалу. Їм мої розповіді надто комічні, інколи кажуть - клоунада. Я до цього ставлюся більш ніж поважливо. Проте офіційних екскурсоводів безліч і вони мають попит.

Я ж передаю не стільки історичні факти, скільки цікаві історії. Бо історія, як наука, зародилася з таких цікавинок. Я привертаю увагу до історії міста, історії України, балансую на межі між фактами та вигадкою, прикрашанням дійсності. Коли є інтерес, кожен може погортати історичне видання, щось перевірити. Але жарти, що дарують позитивні емоції, запам’ятовуються набагато краще.

- Це ваша постійна фішка?

- До мене звертаються люди, які бажають послухати жарти. Я до цього звик і це є основним в екскурсії. Це основний стимул, чого я досі цим займаюся. До речі, це досі вільна ніша у Чернігові, але люди у нас талановиті. Якщо вони зрозуміють, що це напрям людям цікавий, то скоро й вони перейдуть на жарти замість нудного викладання.

- Дуже легко розсмішити людей, якщо дозволити собі тему "нижче поясу". Вам завжди вдається утримувати баланс?

- Важко тримати баланс. Багато залежить від аудиторії. На початку екскурсії, коли прийшло 60-80 незнайомих людей, доводиться прораховувати, наскільки в них якісне сприйняття гумору, з чого можна жартувати, а з кого - ні.

До похабщини та лайки ніколи не опускаюся, але "дорослі" жарти про походеньки Великих князів та гетьманів людям подобаються та іноді можуть мати місце в екскурсії. Особливо, коли екскурсанти напідпитку. Звісно, коли є діти, то жарти змінюються, тоді намагаюся емоційно передавати сюжети, малювати яскраві картинки, переходжу на говірку та місцеві діалекти – суміш української та білоруської. Білоруський колорит добре заходить.

- Екскурсія мрії для вас – це?

- Це коли люди не поспішають і в мене одна екскурсія на день. Це була би прогулянка та розмова, від яких отримуєш тільки задоволення.

Скільки коштує ваша індивідуальна екскурсія?

- Вартість екскурсії по валах Чернігова розпочинається з 300-400 гривень. Загальнооглядова екскурсія Черніговом на кілька годин коштує 600 гривень. Знаю, що іноді екскурсоводи оцінують свою роботу і в 1000 гривень. Але я не роблю з того бізнес, маю велику кількість безкоштовних екскурсій. Але вже і з того доводиться брати кошти, бо сім’я росте, ремонт іде.

Після аспірантури часто відмовляю людям, але зараз ситуація може помінятися. Якщо все це звести, то може бути прибуток. Головне правильно розділити час між офіційною роботою, написанням наукових праць, екскурсіями та сім’єю.

Оксана Коротченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Eugenia Ozkan
Ервін! Приїздіть до Києва!
9 серп 2019 р., 17:26
Ірина Лясова
треба їхати до Чернігова)))
6 серп 2019 р., 20:24
Źmicier Hraxowski
Ужо хочацца сарвацца з месца і ехаць ў Чарнігаў каб паслухаць гэтага хлопца.🤣
6 серп 2019 р., 17:39
Канал Никиты
Очень хочется попасть на экскурсию, а вообще было бы здорово, если бы была возможность и ваше желание проводить мастер- классы для учителей. Такие бы уроки дети не прогуливали это точно!)
6 серп 2019 р., 17:08
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту