Покарані за поведінку: Facebook пояснив, чому видалив сторінки Знай.ua і Politeka, у яких було понад 2 млн підписників

Фото: Pexels
Соціальна мережа Facebook видалила в українському сегменті понад 100 акаунтів, сторінок і груп.

Загалом – це 168 облікових записів, 149 сторінок і 79 груп. Про це повідомляється у блозі компанії.

Найвідоміші з сторінок, які видалив Facebook, - це новинні ресурси "Знай.ua" і Politeka. Як повідомляє компанія SocialBakers, у першої спільноті було 2,8 млн підписників, а у другої – 2,2. Але тепер вони вже не працюють.

У свому повідомленні Facebook наголосив, що видалили їх "не через контент, а через поведінку сторінок, груп і акаунтів". Ось декілька пулікацій, які зробили сторінки, але Facebook їх, м’яко кажучи, не одобрив.

Фото: newsroom.fb.com
Фото: newsroom.fb.com
Фото: newsroom.fb.com
Фото: newsroom.fb.com

Головна претензія від соцмережі - це "скоординована недостовірна поведінка".

"Люди які, стояли за цим, використовували підробні акаунти для управління групами або кількома сторінками, деякі з яких з часом змінювали свої імена", - кажуть у Facebook.

Представники соцмережі зазначили, що, за їхніми даними, курувала ці сторінки одна й та сама українська PR-компанія Pragmatico. Але цікаво те, що відкритої інформації про цю фірму ніде не знайти. Навіть сайту офіційного у них нема.

"Ми постійно працюємо над тим, аби виявляти і зупиняти такий вид активності, оскільки не хочемо, щоб наші сервіси використовували для маніпулювання людьми", - йдеться в заяві Facebook.

Додамо, що на рекламу своїх сторінок у Facebook та Instagram видалені видання з свого часу витратили близько 1,6 мільйона доларів. 

Заяви сайтів

Повідомлення Znaj.ua: Вся команда Знай.ua може підтвердити свої особистості, має паспорта і цілком фізичну, а не уявну форму.

Ми наполягаємо на відновленні роботи нашої сторінки. Дуже шкода припустити, що всесвітньо відома компанія могла стати жертвою маніпуляцій з боку політичних сил України, які прагнуть заткнути роти відомим медіа, які критикують їх діяльність.

Повідомлення Politeka: Команда Politeka.net - це журналісти і програмісти, SEO-експерти та контент-менеджери, це величезна команда людей, кожен з яких може підтвердити свою особу. Довести, що він не троль або бот. Ми, живі люди, які 24 години на добу ось уже три роки створюють новинний контент для таких же людей - з плоті і крові.

Ми добиваємося того, щоб мільйонам нашим читачам повернули доступ до підписки на публікації, а нашим співробітникам відновили акаунти, які свого часу створювалися з великою довірою і повагою до команди Facebook.

Ми віримо в те, що всесвітньо відома компанія не буде йти на поводу у політичних сил України, які мріють змусити замовкнути відомі медіа, заткнути очі і вуха читачам.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту