Фейлетон: чому петиція про заборону вишок 5G в Україні зібрала так багато голосів

Електронна петиція із закликом "заборонити використання 5G через вкрай негативний вплив на здоров'я" набрала необхідні 25 тисяч підписів, і тепер на неї має відповісти президент Володимир Зеленський.

Поки глава держави добирає потрібні слова, один з наших авторів - письменник і актор "Чорного квадрата" Олексій Курилко пофантазував, чому українці сполошилися.

Для порівняння, петиція про збереження річок та риби (звільнення від приватних парканів і сміття), зібрала нікчемні пару сотень голосів, коли проти антен - 25 тисяч.

5G не пройде

Батя мій - людина вкрай недовірлива. Він постійно, як йому здається, хворіє. Часом страждає одразу від двох-трьох хвороб одночасно. І одна з них зазвичай невиліковна, смертельна.

Притому що на вигляд він - здоровіше за племінного бика. Та й його показникам після медогляду позаздрив би будь-який призовник: серце працює, як годинник, температура в нормі, тиск, як у космонавта, аналізи - ну прямо зараз продавай спортсмену для допінг-контролю.

Цим медичним показникам мій батя не довіряє. Вважає, вони нічого не означають.

Мати стверджує, він завжди був таким недовірливим. Ще в молодості. Варто було йому про якусь хворобу почути або прочитати, як він одразу ж знаходив у себе більшість симптомів.

І ніхто не міг переконати його в тому, що він абсолютно здоровий. Навіть лікарі. Якщо лікар, якому батя скаржився на симптоми чергової смертельної недуги, спростовував його побоювання і намагався переконати в тому, що той здоровий, батько ображався, замикався в собі, а потім з усіма ділився своєю невисокою думкою про лікаря.

Якщо лікар був молодим, батько казав:

- Хіба ж це лікар? Мабуть по блату диплом дали. Років п'ять в інституті штани протирав до блиску, і на тобі - лікар. Досвіду нуль, знань - миша надзюркала, а все туди ж - людей лікувати. Пілюлькін, хай йому грець, чесслово.

Якщо ж лікар був літнім, промова батька була такою:

- Та хіба ж це лікар? Ні уваги до пацієнтів, ні співчуття: так я б такого навіть ветеринаром не призначив би. Бо ж цей шкуродер різав би кішок, як собак, чесслово.

Загалом, не вірив він тим, хто не вірив у його недуги. А хворів він, на його думку, постійно.

Особливо критично все стало останніми роками. Він примудрився "перехворіти" на вітрянку, краснуху, гепатит, туберкульоз, а також іспанку й навіть бубонну чуму.

А недавно прибігає та сповіщає:

- Ну все, синку! Догралися! Здається, у мене рак. А все через ваші телефони та інтернети.

- Ти про що? - питаю.

- Через вишку мобільного зв'язку для... як її? 5 джі... у людей розвиваються болячки. Аж до коронавірусу. А все це ваші антени. Догралися? Заради вашого інтернету грьобаний рак забере твого батька. І не соромно? Проміняли ви здоров'я батьків на інтернет.

- Та чекай-но! У нашій країні ще немає 5G! Це лише в декількох країнах поки що... у Британії, наприклад.

- От! - закричав він. - Уявляєш, яка сильна шкода. Яке сильне випромінювання від цих вишок, що аж з Британії мені рак надуло.

- Годі! - кажу. - У всіх цих країнах тільки почали зводити вишки.

- Тим паче! - закричав він, не тямлячи себе від люті. - Їх ще не поставили, а випромінювання вже почалося. Сам подумай, неспроста це все. Немає диму без вогню... А скільки лиха вже накоїло 4 джі. Що ж буде, коли запустять 5 джі? На до мого раку тоді присобачиться ще псоріаз, короста та імпотенція. Я, до речі, вже весь чешусь і на жінок дивитися не можу, а тут ще рак.

Ну, словом, біда з ним.

І нічого ти йому не доведеш.

Він давно з підозрою ставився до всіх інновацій. Біля комп'ютера завжди ставить іконку та вішає ладанку.

Коротше кажучи, вкотре відвезли ми його на обстеження. І довели, що ніякого раку в нього немає. І так само довели, що ніякі вишки на його здоров'я не впливають. А от негативні думки і фантазії - ще й як впливають.

Витратили на це сім днів, купу нервів і грошей.

Він зробив вигляд, що повірив. Але все одно, я особисто бачив, як, лягаючи спати, він надягає свинцевий фартух. Він його сам зробив. Про всяк випадок, що б йому імпотенцію не надуло.

А проходячи повз комп'ютера хреститься. Про всяк випадок.

А ще випиває після вечері. Теж, каже, не завадить, бо алкоголь будь-яку болячку вбиває.

???
Актор "Чорного квадрату" Олексій Курилко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту