Фіналіст Нацвідбору Євробачення KHAYAT: "Читаючи це, плакав декілька разів"

На прохання "Йоду" відомі люди продовжують розповідати в особистих колонках про свої улюблені книги. Наш сьогоднішній автор - 22-річний український артист Андрій Хайат, більше відомий як KHAYAT, який свого часу підкорив "Голос країни", а зараз намагається виграти Нацвідбір Євробачення. Але тут - тільки про книжки. 😉

Казав, кажу і казатиму: моя улюблена книга - "Ловець повітряних зміїв" (в дослівному перекладі - "Той, що біжить за вітром") Халеда Хоссейні. Мене зачепило в ній те, що тут розкриваються людські стосунки - глибоко й пронизливо. Цей твір максимально об'єктивно розповідає про те, що звертати до якихось моральних якостей інших немає сенсу. Ми такі, які ми є.

"Ловець повітряних зміїв" - це ще й історичний роман, і мені це подобається. Там зображується Кабул, війна в Афганістані. І події показуються через призму сімейних цінностей.

Насамперед тут йдеться про нерівність - навіть люди однієї нації нерівні: хтось слуга, а хтось пан; бідняк, багатій. І ще - почуття провини по відношенню до найкращого друга, яке прочитується через увесь твір. А вся історія викладається від імені головного героя (пишу коротко, щоби багато не спойлерити). 😊

Мене в цій книзі чіпляє кожен епізод, де є прояв людських почуттів. А їх тут чимало. Наприклад, коли хлопчик-слуга бере провину на себе, хоча це хазяйський син вкрав у батька годинник. Не приховую: читаючи цю книгу, плакав декілька разів. А перечитував я "Ловця повітряних зміїв" уже чотири рази.

Фото: Prisma Force

Я читав цей роман в оригіналі - англійською мовою. Його мені порадив вітчим (він сам з Британії, але має ліванське коріння). Мені тоді було 16 років, а в тому віці деякі речі ще незрозумілі. Та й взагалі, я вважаю, що читати такі книги раніше 16-17 років не варто.

Невдовзі, після першого прочитання, я відвідав Ліван. І, звісно, коли повернувся, перечитав цю книгу знову - і зрозумів, що раніше упустив безліч цікавого. Тому що людина, яка бодай хоч раз була на Сході, сприйме цей роман по-іншому.

Наприклад, я обожнюю епізоди, де описана культура східного народу та архітектура Кабула. І після поїздки я вже знав, як візуалізувати цю частину книги, бо все це бачив на власні очі.

З роками, перечитуючи роман, помічаю нові й нові деталі. А от побачивши однойменний фільм, я дуже засмутився, бо моєму сприйняттю цієї історії він взагалі не відповідав.

Якщо говорити про улюблені місця в "Ловці повітряних зміїв", то мені дуже подобаються моменти, де описуються польоти летючих зміїв. Там так детально, красиво та емоційно розповідається, як вони натягають мотузку, як пускають їх у небо...

Щоразу, перегортаючи останню сторінку, я чомусь наївно вірю, що кінець буде іншим і буде продовження. 😊 Бо крапки в творі немає, а так хочеться дізнатися, як жили герої далі, як склалися їхні долі.

Можливо, Халед Хоссейні вирішиться написати продовження? 😊

Фото: Роман Горбун

Поради від KHAYAT з приводу його улюбленої книги

  1. 1Обов'язково прочитайте "Того, що біжить за вітром" - цей роман змушує задуматися, як правильно розставити пріоритети в житті та напрочуд красиво показує східну культуру.
  2. 2Але якщо ви хочете просто відволіктися і розважитися на дозвіллі, краще "Того, що біжить за вітром" не читати. Цей роман може "пригрузити".
  3. 3Після цього твору вам, як і мені, напевно захочеться прочитати щось іще з творчості Халеда Хоссейні. Рекомендую книгу "Тисяча сяючих сонць", але, на мою думку, вона не зуміла затьмарити "Того, що біжить за вітром".
Матерiали по темi
Чому фольклор - це новий український хайп? Відповідає KHAYAT
Андрій Хайат
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту