Фіналісти Нацвідбору Євробачення-2020 - гурт TVORCHI: про улюблені книги та захоплення Гаррі Поттером

Сьогоднішні автори нашої ексклюзивної літературної колонки - двоє молодих музикантів, які запалили на цьогорічному Нацвідборі Євробачення – гурт TVORCHI. Нігерієць Джеффрі Кенні розповів про книгу, яка допомогла йому відчути неочікувані для нього емоції, а українець Андрій Гуцуляк пояснив, за що люди обожнюють історії про Гаррі Поттера.

Джеффрі Кенні: "Моя улюблена книжка - "Щиголь" Донни Тартт"

Цей роман, за який американська письменниця Донна Тартт отримала Пулітцерівську премію (2014), мені особливо близький. "Щиголь" резонує зі мною, оскільки він поєднує в собі безліч чудових характеристик: яскравих персонажів, текст, який зачаровує, напруженість, найглибші таємниці любові, самобутності та мистецтва. Це old-fashaioned історія, що показує одержимість і втрату, виживання, відкриття себе і нещадні махінації долі.

Для мене книга виявила реалістичну банальність життя в своїй найкращій формі. На її сторінках наративно проходить безглуздий пошук сенсу та причин життя. Саме тому вона дала мені відчути такі емоції, на які я навіть не знав, що спроможний. 

Мені ніколи не подобалося читати довгі книги, я зазвичай "здаюсь" на півдорозі.? Але "Щиголь" – це щось інше. Я відчував себе зовсім не таким, ніж коли-небудь! 

На мою думку, екранізація цієї книги також чудова. Багатьом критикам фільм не подобається, але я не згоден. Думаю, це може бути тому, що вони просто не до кінця цю книгу розуміють. Вони не розуміють, чому картина "Щиголь" – лише єдина річ, яка залишилася у Тео. Це єдина річ, яка нагадує йому про його матір. Упродовж усієї історії в книзі він робить багато помилок, але врешті-решт все зводиться до цієї картини. 

Цей твір справді про те, наскільки ми тендітні, та як одна річ може визначити наш життєвий шлях.

Ми так звикли прикидатися перед іншими, що зрештою починаємо прикидатися перед собою
Цитата з книги "Щиголь", Донна Тартт.

Андрій Гуцуляк: "Мені 23 і я обожнюю всю "Поттеріану"

Так, історії Джоан Роулінг про хлопчика зі шрамом, який навчається у школі магії, - мої улюблені книжки. Думаю, як і в мільйонів людей по всьому світу.

З моменту, як я вперше взяв перший том "Поттеріани" до рук (ще в дитинстві), і, перечитуючи зараз, досі переживаю ті ж неймовірні емоції. Кожна ситуація, кожна пригода настільки відчуті мною, що, здається, це вже частина мого життя.

Сказати, що книга вплинула на мене та на становлення моєї особистості – це не сказати нічого. Історія транслює цінність дружби, вчить самостійності й уміння долати труднощі. Кожен мій етап дорослішання відбувався разом з новою частиною цієї серії романів. 

Вона написана легкою, простою мовою, щоб зрозуміти її міг кожен, але при цьому вона взагалі не втрачає краси викладу. Завдяки такому продуманому уявному світу чарівників, неймовірній деталізації, пропрацьованому образу персонажів і розвитку їхніх характерів, роман актуальний не тільки для дітей.

Так, мені 23 і я обожнюю всю "Поттеріану". І порадив би її кожному дорослому. ?

Усе, що ми втрачаємо, обов'язково до нас повернеться, тільки не завжди так, як ми очікуємо
Цитата з книги "Гаррі Поттер і Орден Фенікса", Джоан Роулінг.
Андрій Гуцуляк Джеффрі Кенні
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту