Фінальний прогноз фанатів "Гри престолів": у чиїх руках тепер доля Дейенеріс

Що шанувальники кажуть після п'ятої серії: найгірші теорії здійснюються, в мережу "злили" розв'язку серіалу, а у глядачів досі є питання

П'ята серія "Гри престолів" підтвердила думку, до якої нас підводили упродовж останніх серій: справжній ворог людства - це не мертві Король ночі, а сильні світу цього та їхні внутрішні дракони, яких їм несила контролювати. Обережно, багато спойлерів!

Цього разу фанати не помилились у своїх припущеннях щодо долі Дейенеріс — вона справді стала тією самою "Божевільною королевою". Від такої новини сьорбнути винця захотілося навіть самій Емілії Кларк, яка тривалі роки вживалася в роль білявої Королеви Драконів.

Криваве руйнування Штормової межі стало найжорстокішою серією в історії "Гри престолів". Ми стали свідками вбивства величезної кількості невинних людей. І їхнім катом стала героїня, якій ми, як і Джон Сноу, довіряли майже до останнього. Звісно, між серіалом та реальністю є межа. Але, як жартують шанувальники серіалу, що тепер робити всім тим батькам, які назвали своїх дітей... Кхалісі.

Разом з фанатами серіалу розбираємося, чого нам чекати від фіналу та роз'яснюємо не до кінця зрозумілі моменти п'ятого епізоду.

Що сталося із Серсеєю?

Багато хто чекав жорстокої та ефектної розправи з цієї королевою. Але після божевілля Дейенеріс, підступність Серсеї - це не що інше як дитячі пустощі. Тож якщо ви знову не змогли розгледіти, що ж відбувалося в замку, підтверджуємо: брат і сестра Ланністери, а також їхня ненароджена дитина загинули.

Фото: HBO

Акторка Лена Хіді вже дала офіційний коментар з приводу останнього епізоду своєї героїні в серіалі:

"У свої останні хвилини вона усвідомила, як любить Джеймі і як він любить її. Це найщиріший зв'язок, який у неї коли-небудь був. Можливо, це був перша мить у її житті, коли вона перебувала в мирі із собою".

Хто вб'є Дейенеріс?

Тепер у фанатів не лишилося сумнівів, що Божевільна королева загине.

"У світі цього серіалу тільки на перший погляд панує хаос і безправ'я. Так, хороші люди тут вмирають. Це перше правило. Але є і ще одне. Усі кати рано чи пізно мають бути покарані. Станіс Баратіон, Рамсі Болтон, Червона жінка, Тайвін Ланністер, Король ночі, зрештою! Звісно, вона помре! "- переконана авторка одного з найбільших фан-сайтів серіалу, історик Джеймі Айдер.

Але хто виявиться достатньо сильним, щоб перехитрити божевільну королеву на смертоносному драконі? У закритій спільноті, присвяченій серіалу, триває гаряча дискусія з цього приводу. 

"Моя перша думка - це Арія, - вважає один з фанатів серіалу. - Вона - той герой, який вміє завдавати точного удару, здавалося б, невразливому супернику. І не дарма ж саме до неї у фіналі п'ятої серії прийшов білий кінь", - вважає Джорджія Ніколеску з Угорщини.

Інші прихильники саги вважають такий хід занадто простим. До того ж, вочевидь, після всього побаченого Арія вже ніколи не стане колишньою.

"Думаю, тепер ця дівчинка знає, що не можна жити однією помстою. Спершу вона бачить, до чого це привело Пса. Він поклав своє життя на те, щоб знищити брата. В результаті, чоловік доводить справу до кінця, але відмовляє Арію йти його шляхом. Але найпотужніший приклад - це Королева драконів, яка продемонструвала, що від помсти до божевілля один крок. І що за помстою завжди стоять живі люди. Не думаю, що дівчинка ще колись візьме до рук меча", - аргументує Клінтон Андервуд з Вашингтона.

Друга за популярністю теорія: Дейенеріс вб'є Джон Сноу.

"Кхалісі зараз надійно захищає Дракон. Єдина людина, яка невразлива до його вогню - це ще один Таргарієн. Між цими двома точно буде поєдинок. Навряд чи Сноу готовий вбити її цілеспрямовано, але випадково, з метою самозахисту свого або когось поруч... Йому потрібно її зупинити після того, як він так сильно в ній помилився", - вважає давній знавець серіалу та книжкового циклу Мартін Едмондс. 

Втім, не варто забувати про Варіса. Так, він уже мертвий. Але його справа живе далі.

"Ми не знаємо, чи жива дівчинка-служниця, якій було наказано отруїти Королеву драконів. Після того, що сталося, вона, напевно, буде готова закінчити розпочате, навіть без подальших вказівок. До того ж, перед смертю Варіс встиг надіслати листа. Немає сумнівів, що у фіналі на арені може з'явитися персонаж, про якого ми забули. Може, це буде Королева Залізних островів?" - розмірковує Патрісія Вілкерсон.

Кому належатиме Залізний трон?

У нинішній ситуації незрозуміло, чи залишиться невдовзі від Сімох королівств принаймні щось, чим ще можна керувати. Але фанати серіалу оптимісти, тому продовжують будувати свої здогади.

"Вочевидь, цю роль має взяти на себе Джон. Але навряд чи він захоче. Думаю, він передасть це право братові та сестрам, які розділять владу між собою", - вважає Черіл Філдс.

Інші фанати схиляються до думки, що трон дістанеться Брану. Точніше не йому, а Чотириокому ворону, яким він тепер став.

"Мудрішого правителя їм не знайти! - каже Джейн Данко. - І має ж нарешті статися те, що виправдає існування цього персонажа".

У мережу "злили" розв'язку серіалу

Кілька тижнів тому до рук фанатів потрапили спойлери 8-го сезону. До недавнього часу було незрозуміло, чи варто їм вірити. Але більшість з них вже знайшли підтвердження у серіях, що вже вийшли. Тому, якщо не хочете зіпсувати собі враження від перегляду фіналу, НЕ читайте останній абзац.

ОБЕРЕЖНО! СПОЙЛЕРИ ФІНАЛУ

Ні у кого не виникає сумнівів, що Божевільна королева має померти. Але вб'є її не Арія, Тиріон або будь-який інший очевидний суперник, а той, хто вірив у неї більше за інших і для кого цей крок стане найдраматичнішим вибором у житті. Джон Сноу.

Як саме це станеться і чи залишиться він живим - джерела не розкривають. Відомо, що актор знявся в двох різних варіантах цієї розв'язки. За однією з версій він вмирає, за іншою - йде за стіну... Втім, не варто до кінця вірити цим пліткам. Напевно, продюсери HBO бережуть свою таємницю старанніше, ніж "яйця з драконами". На чиєму боці правда ми дізнаємося вже 20 травня, коли в Україні покажуть останню серію культової телесаги.

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Александра Пикуза
Еще Тирион может стать Королем!
14 трав 2019 р., 08:15
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту