Фізична активність знижує ризик захворювання раком, - вчені

Фото: Unsplash by Chanan Greenblatt
7 видів цієї хвороби з 15 можна уникнути завдяки спорту.

Нове довготривале дослідження вчених про рак показало, що маючи нормальну фізичну активність, можна знизити ризик захворювання на 7 з 15 видів цього недугу. Про це пише видання CNN, посилаючись на дослідження, опубліковане в Journal of Clinical Oncology.

Їх дослідження тривало 10 років. За цей час науковці проаналізували більше, ніж 750 тисяч дорослих людей віком від 32 до 91 років. Учасники були з різних країн Сполучених Штатів, Європи, Австралії. За ці роки 50 620 осіб захворіли раком. У висновку вчені вказали, що рекомендовані обсяги фізичної активності, це 7,5-15 годин на тиждень, знижують ризик розвитку деяких видів цієї хвороби. На 6-10% знижують ризик раку молочної залози, на 18-27% - раку печінки. Також знижується ризик розвитку раку товстої кишки, нирок, ендометрії, неходжкінської лімфоми й мієломи.

Щоправда, вчені кажуть, що дослідження не показує остаточно, що фізичні вправи безпосередньо знижують ризик захворювання на рак. Але такі припущення є, і їх не потрібно  пропускати повз.

Додамо, що представники органів охорони здоров’я США рекомендують дорослим займатися аеробними вправами середньої інтенсивності не менше 2,5 годин на тиждень, а аеробними вправами високої інтенсивності - 1,5 годин на тиждень.

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту