Фото: Geochanvre

Французи представили маску з конопель, яка повністю розкладається

Але маска одноразова.

Французька компанія Geochanvre, яка займається екологічним текстилем, розробила захисні маски, які не шкодять навколишньому середовищу.

Ми усі пам'ятаємо, так, що зараз вчені занепокоєні кількістю відходів від карантину. Маски та антисептики вже потрапили у світовий океан, їх викидають на вулиці та засмічують ними природу.

Маски від Geochanvre зроблені з волокон конопель. Вони повністю розкладаються - навіть петельки для вух. Маски фільтрують повітря на 89%, тому захищають організм людини від шкідливих елементів.

Geochanvre покрили верхній шар масок кукурудзяним крохмалем. На них можна нанести власну графіку.

Вартість однієї штуки - менше євро.

Про небезпеку забруднення масками навколишнього середовища заговорили ще в березні 2020 року. Тоді в Гонконгу почали знаходити у воді десятки масок, які погано розкладалися на рівні з іншими небезпечними відходами.

Незабаром десятки масок і банок з-під антисептиків почали знаходити у Франції, на Лазурному березі. Тоді некомерційна організація Opération Mer Propre, яка очищає берег від сміття, заявила, що кількість відходів від карантину перевищила кількість медуз у воді.

У доповіді Конференції ООН з торгівлі й розвитку (ЮНКТАД) повідомляється, що 75% пластикових відходів від карантинних заходів будуть засмічувати океан вже найближчим часом.

Разом з тим у ВООЗ відзначають, що маски й респіратори - перший спосіб забезпечити себе від зараження, оскільки більшість випадків інфікування коронавірусом трапляються повітряно-крапельним шляхом. Але в організації наголошують, що важливо носити саме одноразові маски або багаторазові маски з певних типів тканин. Популярні серед населення марлеві маски неефективні.

В Україні останніми тижнями фіксують рекордні кількості захворюванням коронавірусною хворобою. Щодня кількість хворих перевищує 2000 осіб.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту