Французька сімейна пара судиться з галасливим півнем

Photo by Chromatograph on Unsplash
Господиня і місцеві жителі стали на захист птаха на прізвисько Моріс від нападів адвокатів.

Чотирирічний Моріс, що важить 2,5 кілограма, несподівано став найзнаменитішим півнем у Франції. Він накликав на себе гнів людей, що прагнуть спокою, у 2017 році. Саме тоді закрутилася ця історія, яка у 2019 році дійшла до суду.

Як повідомляє vokrugsveta.ua, позивачі, 68-річні Жан-Луї Бірон і Жоель Андріє з Ліможа, щоліта приїжджають відпочивати у свій заміський будинок у мальовничому селищі Сен-П'єр-д'Олерон (з населенням 6700 осіб) в однойменному кантоні.

Цей регіон вважається дуже тихим і умиротвореним, ідеальне місце, щоб зустріти старість. Але ідилію міських пенсіонерів почав руйнувати... крикливий сусідський півень. Спершу подружжя лаялося з власницею співучого Моріса - мадам Фессо. Однак місцева жителька заявила: півні є невід'ємною частиною сільського способу життя. І не розумно вимагати, щоб вони припинили співати.

Терпіння пари, яка більше не могла спокійно спати вранці, лопнуло, і вона подала позов на галасливого птаха. Для запису півнячого крику був запрошений судовий пристав. Але чим більше подружжя висловлювало невдоволення, тим більшу моральну підтримку отримував півник Моріс.

У міру того, як справа набувало розголосу, громадськість поділилася на два табори: тих, хто проживає в Сен-П'єр-д'Олерон постійно, і тих, хто приїжджає сюди на відпочинок. Прихильників Моріса виявилося явно більше. До цього числа потрапили і кілька мерів містечок кантону. Вони висловлювали неприпустимість нападок на спосіб життя місцевого населення. Адже з таким же успіхом можна обурюватися на церковні передзвони, гавкіт собак, муканням віслюків, рев корів. Онлайн-петиція, запущена господинею Моріса і його прихильниками на захист півня, зібрала 120 000 підписів.

Ні пара міських відпускників, незадоволених півнем, ні їхній адвокат не очікували, що справа зайде так далеко, але відступати - нікуди. Попереду - судове слухання, яке призначене на вересень.
А тим часом знаменитий півень, за свідченням його господині, схоже, впав у депресію. І вже не співає, як раніше. Мадам Фессо вважає, що Моріс перестав відчувати себе щасливим через весь цей галас.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту