Галки запам'ятовують лихих людей і розповідають про них іншим птахам - доведено вченими

Фото: Meatle/Pixabay
Галки здатні пліткувати і попереджати одне одного про небезпеку.

Вчені з Університету Ексетера (Велика Британія) виявили, що галки оцінюють людину як потенційно небезпечну, користуючись не тільки тією інформацією про неї, яку отримали з власного досвіду, а й тією, що їм передали сусіди по гніздуванню, пише naked-science.

Галки відомі своєю складною соціальною поведінкою. Ці птахи схильні спільно атакувати потенційну загрозу, причому вони запам'ятовують того, хто одного разу заподіяв шкоду будь-якій галці, і здатні нападати на таку людину або тварину довгий час по тому. Галки збираються навколо своїх гнізд, а при наближенні небезпечної істоти кричать на неї і атакують.

Дослідження, проведене англійськими вченими, показало: щоб визнати людину "поганою", розумним птахам необов'язково самим застати її за непорядними справами - потрібну інформацію вони отримують від інших галок.

Фахівці провели експеримент, де у якості "піддослідних" були галки з 34 гніздівель на трьох ділянках в Корнуеллі. Птахів ділили на дві групи: одній при наближенні людини давали прослухати запис попереджувальних криків родичів, а іншій - звичайних криків, які використовуються цими галками при спілкуванні в нейтральній ситуації.

При наступній появі цієї людини ті галки, яким за її минулого візиту давали прослухати крики небезпеки, демонстрували захисну поведінку і поверталися до гнізда вдвічі швидше, ніж ті, кому на прослуховування пред'являли звичайну галчину "бесіду".

"Одна із серйозних проблем для багатьох тварин - жити поруч з людьми, - каже Вікторія Лі, провідний автор дослідження і науковий співробітник Центру екології та охорони природи університету. - Люди можуть і забезпечити деякі переваги, такі як їжа в годівницях, але в багатьох випадках вони також становлять загрозу".

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту