Фото: NASA

Гавайські вчені виявили найгарячіше озеро у світі. Температура води становить 82 градусів за Цельсієм

І вона постійно зростає.

Найгарячіше озеро у світі виявили в кратері вулкана Кілауеа на Гаваях ще у 2019 році. Але з того часу температура води зросла і зараз становить 82 градусів за Цельсієм. Таким чином озеро стало найгарячішою водоймою на Землі, передає Гавайська вулканічна обсерваторія (HVO), пише The Daily Mail.

Крім зростання температури, вчені помітили, що озеро збільшується в довжину і ширину. Тепер його площа складає 2,5 га. Його глибина - понад 40 м.

Вчені стурбовані зростанням температури води, оскільки це може свідчити про можливе виверження вулкана. Але інших ознак катастрофи поки немає, тому головна небезпека озера зараз - це сильні парові вибухи, які можуть утворитися над озером через взаємодію магми й води.

Фото: NASA
Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту