Гайда дивитися на Меркурій: 11 листопада спостерігаємо на небі унікальне астрономічне шоу (відео)

Photo by Mayur Gala on Unsplash
Транзит Меркурія можна побачити лише 13-14 разів за століття.

У понеділок, 11 листопада, важливо не пропустити дуже рідкісне астрономічне явище. З 14.35 по Києву Меркурій піде по диску Сонця. Така подію можна побачити приблизно 13-14 разів за століття, пише Naked Science.

Останнього раз жителі Землі могли спостерігати проходження Меркурія по диску Сонця у 2016 році. Тоді воно тривало не дуже довго - планета пройшла по нижній частині світила. Цього року воно триватиме цілих п'ять з половиною годин. Однак жителі України зможуть побачити тільки перші дві години цього астрономічного явища, оскільки захід Сонця цього дня на території нашої країни наступить близько 16 годин.

Меркурій майже у 300 разів менший від Сонця. Через це побачити його на диску зірки буде непросто. Найкраще для цього підійде, звісно, телескоп. Але можна спробувати побачити явище і за допомогою бінокля.

Для тих, хто не зможе спостерігати за явищем ні за допомогою телескопа, ні за допомогою бінокля, космічне агентство NASA буде проводити пряму трансляцію з Обсерваторії сонячної динаміки.

Транзити - одне з найбільш корисних для астрономії явищ. Проходячи перед зіркою, планета трохи зменшує її яскравість, і це можна виявити за допомогою телескопів. Саме використання транзитного методу дозволило вченим вперше виявити екзопланети і екзомісяці. На сьогодні за допомогою цього методу астрономи відкрили більше двох тисяч екзопланет у різних зоряних системах.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту