Генетики мінятимуть комарам стать, щоб вони не кусалися

Фото: flickr.com, tanakawho
Вчені переробляють самиць у самців, але вони після цього втрачають здатність літати.

Американські генетики навчилися змінювати стать комарам і робити з їхніх самок самців, які не кусають людей і тому не є небезпечними, пише Афиша Daily.

Як випливає з дослідження, опублікованого в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, йдеться про комарів жовтолихорадкових (Aedes aegypti). Вони розносять різні небезпечні хвороби - жовту лихоманку, вірус Зіка і багато інших. Але небезпечні тільки самиці, оскільки вони, на відміну від самців, кусають людей.

Вчені Політехнічного університету Вірджинії і Техаського університету A&M звернули увагу на М-локус - аналог людської Y-хромосоми, що визначає чоловічу стать. Один з недавно відкритих генів М-локусу вставили в успадковану самками хромосомну область - і таким чином комарам вдалося змінити стать.

Ось тільки генетично модифіковані комарі виявилися нездатні літати, але дослідники не збираються зупинятися на досягнутому, їхня мета - перетворювати самок в самців, здатних давати потомство.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту