Гниття риби визнали найнеприємнішим запахом для людей

Фото: Unsplash by okeykat
Однак що бридкіший "аромат", який людина вдихає, то краще у неї працює пам'ять.

Вчитись чи запам`ятовувати щось у неприємних чи незручних умовах – найгірше, що може бути. Але не зовсім ?.

Вчені з Нью-Йоркського університету довели, що запам'ятовувати легше, якщо вчити щось у приміщенні з неприємним запахом, пише HealthDay.

Фото: Pexels

У дослідженні взяли участь добровольці віком від 13 до 25 років. Їх завданням було подивитись на запропоноване зображення та якнайточніше згадати і описати його через 24 години. 

Спочатку людей попросили назвати найнеприємніший, на їхню думку, запах. Думки зійшлись на тому, що це суміш хімічних речовин або запах при гнитті продуктів - в основному, риби.

Перед початком експерименту учасникам вдягнули маски, які підключили до ольфактометра (прилад, що використовується для вимірювання запахів – Ред.). Потім показали серію зображень різноманітних об`єктів або сцен. У цей час неприємний запах поширювався по масках частини людей. Для іншої частини пускали чисте повітря.

Фото: flickr by Aqua Mechanical

За результатами експерименту вчені дійшли висновку, що краще запам`ятали картинки ті люди, які перебували у неприємних умовах. Одним словом - смердить під носом, а мозок запам`ятовує.

"Ці результати демонструють, що погані запахи здатні стимулювати покращення пам'яті як підлітків, так і дорослих. Вони вказують на нові способи вивчення того, як ми вчимося і пам'ятаємо позитивні та негативні враження", - повідомила старший автор дослідження Кетрін Хартлі в прес-релізі університету.

Її колега Олександра Коен додала: "Оскільки наші висновки охоплюють різні вікові групи, це дослідження показує, що у майбутньому отруйні запахи можуть бути використані для вивчення процесів емоційного навчання та пам'яті представників різних національностей".

Відсьорбни скоріш 100 грам – і мерщій у Телеграм! Ти не п'єш? Кури бамбук – і скоріш до нас в Фейсбук!

Дарина Коберська
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту