Голос "Богемної рапсодії" Марк Мартел у Києві: "Ніколи не відпущу вусів, як у Фредді Мерк'юрі!"

"Йод" поговорив з музикантом, якого називають реінкарнацією легендарного лідера групи Queеn.

У Києві у Палаці "Україна" вперше виступив 42-річний канадець Марк Мартел, той самий, чиїм голосом співав Фредді Мерк'юрі в "Богемній рапсодії". Ще півроку тому нікому невідомий артист наступного дня після фільму прокинувся знаменитим. Квитки на його Queen-шоу в Києві розлетілися миттєво.

На саундчеку, коли Мартел в прискореному режимі проганяв з музикантами програму, всі, хто був тоді в Палаці, зокрема прибиральниці та охоронці, прибігали подивитися, чи справді це живий голос, а не фонограма лідера Queen.

Фото: Квартал Концерт

На концерті музикант, здається, і сам був здивований такому успіху. І поки фанати в залі вставали на коліна, захоплюючись його схожістю з Фредді, за лаштунками Марк був земною людиною - жодної зірковості та пафосу.

До Києва він прилетів за день до шоу, відсипався після тривалого перельоту в готелі. Його райдер здивував лаконічністю - мінералка, чай, бутерброди і коньяк для розігріву зв'язок.

На зустріч з журналістами Марк прийшов у потертих джинсах, кросівках та шкіряній куртці. До питань про нескінченні порівняння з Фредді звик, але все одно трохи ніяковів.

Фото: Квартал Концерт

"Чорт, у тебе голос точнісінько як у Фредді!"

- Марку, як змінилося ваше життя після "Богемської рапсодії"? Ви, мабуть, стали багатшим і відомішим?

- Насамперед мені було приємно, що після виходу фільму американці зрозуміли, наскільки величезною була любов людей до групи Queen. Її знав весь світ, але в самій Америці вона не була такою популярною до виходу фільму.

Моє життя кардинально змінилася. Власне, завдяки фільму я приїхав і в Україну. Мене стали більше впізнавати. Хоча знали в музичних колах і до фільму. У мене був канал на YouTube, де я виконував свою музику. Ще я брав участь в американському проекті The Voice (Голос) - і виграв його.

- Учасники групи Queen благословили вас на запис пісень Фредді. А якою була їхня реакція, коли фільм вийшов у прокат?

- Ми познайомилися 2011 року при підготовці триб'юту для проекту Queen Extravaganza. Вони шукали голос, який був би схожий на Фредді Мерк'юрі. Я пройшов кастинг і після запису вони сказали мені: "Чорт, у тебе голос точнісінько як у Фредді!" Більше не висловлювалися.

- Уявімо, що група Queen возз'єднується і вам пропонують стати солістом. Ви приймете пропозицію?

- Якщо таке станеться, я подумаю (сміється) ?. Але музика, яку вони роблять, - хороша.

Фото: Квартал Концерт

"Бути схожим на Фредді – не те, чого я хочу!"

- Крім голосу, у вас з Фредді є ще й певна зовнішня схожість. Чому б вам не відпустити вуса, як у нього, щоби бути більше на нього схожим?

- Ні! Вуса... Ніколи! Є три речі, які я в житті не зроблю. Ніколи не відпускатиму вуса, не носитиму жовтий піджак і не співатиму з великим мікрофоном.

Коли я на сцені я - Марк Мартел. Я такий, який є, і не треба мене порівнювати з Фредді Мерк'юрі!

На світі є багато охочих, які хочуть бути схожими на нього, але мені це не близько. Це не те, чого я хочу в житті.

Фото: qnews.com.au

- Ви вірите в реінкарнацію душі?

- Хіба що зовсім трохи. Усе-таки голос – це більше дар природи.

- Спосіб життя Фредді Мерк'юрі був далекий від ідеалу і після фільму це стало очевидніше. Який спосіб життя маєте ви?

- Я дбаю про себе і свій спосіб життя. Фредді Мерк'юрі робив музику і поводився так, як хотів. Я ж собі цього не дозволяю. Я п'ю багато води та вживаю мало алкоголю. Намагаюся більше відпочивати. І мені здається, що та музика, яку я хочу донести людям, вимагає від мене правильного способу життя.

- Хто вперше помітив схожість вашого голосу з Фредді Мерк'юрі?

- Мій друг по групі, його звали Глем. Він якось сказав, що наші голоси дуже схожі. А потім і люди, які нас слухали, стали це помічати.

Одного разу мене буквально вмовили послухати Queen. Це було 2000-го року. До цього я їх ні разу не чув. Коли послухав, сам переконався, що схожого чимало.

- В одному з інтерв'ю Фредди говорив, якби йому дозволяло здоров'я, він співав би в опері. У вас немає бажання спробувати себе в цьому жанрі?

- Мені дуже подобається опера. Мої батьки її слухають. Але сьогодні у мене немає часу на це. Я не бачу себе великим оперним артистом.

Щоби більше бути схожим на Фредді, Рамі Малек займався в залі

- Чи траплялися з вами містичні історії після фільму "Богемна рапсодія"? Можливо, ви ходили до Мерк'юрі на могилу по благословення або він вам снився?

- Ні. Я ніколи не бачив снів, пов'язаних з Фредді. На могилу до нього теж не їздив.

- У фільмі "Богемна рапсодія" Фредді Мерк'юрі зіграв Рамі Малек. Справжні фани групи дорікали продюсерам за такий вибір, говорили, що Рамі нижчий на зріст і худіший Мерк'юрі. А вам сподобався цей вибір?

- Ще до фільму я дивився шоу, яке Рамі робив, - і мені дуже сподобалося. Я був дуже задоволений, коли дізнався, що він гратиме Мерк'юрі.

А то, що кажуть... Фредді та Рамі, як на мене, дуже схожі й фігурою зокрема. Рамі спеціально для цього фільму займався в залі. А у зрості у них різниця лише 3 см.

- Вам не прикро, що сьогодні ви розчинилися в Мерк'юрі, а ваша сольна творчість мало кому відома?

- Ні! Я впевнений, що настане мить, коли я співатиму виключно власну музику. У мене її більше ніж достатньо, і я хочу дотримуватися цього напрямку.

Фото: Квартал Концерт
Ірина Миліченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту