Гончарук вже не йде у відставку. Зеленський зробив заяву

"Мені здається, що ви ще не розрахувалися за кредит довіри перед суспільством", - сказав президент прем'єру.

Президент Володимир Зеленський та прем'єр Олексій Гончарук записали спільне відео. Якщо коротко: прем'єр продовжує працювати - відставки, про яку він попросив з ранку, не буде. Також Гончарук пообіцяв вирішити 5 задач, які назвав президент.   

- Я отримав від вас заяву про звільнення. Ви знаєте яке в мене до вас особисте ставлення. І ставлення до вашого молодого уряду. … Я вирішив надати вам шанс. І шанс вашому уряду, якщо ви вирішите деякі речі, які дуже турбують наше суспільство". 

А саме: 

  • Урізати заробітні плати.

Гончарук має запропонувати Офісу президента та особисто президенту нову концепцію заробітних плат чиновників міністерств, відомств та менеджерів державних компаній. 

Мова йде про дуже великі зарплати чиновників та голів держкомпаній, про які стало відомо нещодавно.

Наприклад, у 2020 році зарплата керівника "Укрпошти" мала зрости до 1,8 мільйона гривень на місяць. Таким був озвучений фінплан підприємства.   

  • Розібратися, чому менеджери НАК Нафтогазу отримують відсотки з газових контрактів.

Зеленський сказав, що не виключає скандал у цій темі та перезавантаження менеджерського складу компанії.

Це теж мова про надвеликі доходи.    

Згідно з контрактом, топменеджери НАК Нафтогаз України отримають премію в розмірі 1% від $2,9 млрд, які Газпром виплатив за рішенням Стокгольмського арбітражу. 

Це приблизно $29 млн або 700 млн гривень.

- Вони (менеджери Нафтогазу, - авт) повинні бути не тільки прагматичними менеджерами, а ще й залишатися людьми, - сказав Зеленський. 

  • Знайти слабкі місця в кадровому складі уряду та зробити заміну.

Чекаємо на відставки деяких міністрів. Розмови про це точаться давно. 

  • Реформувати структуру уряду, розділивши деякі міністерства, які були об'єднані на початку роботи Гончарука.

Мова може йти про наступні структури:

Міністерство культури, молоді та спорту України зроблено з міністерства культури і міністерства молоді та спорту.

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України зроблено з міністерства з питань тимчасово окупованих територій і ВПО та міністерства у справах ветеранів.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зроблено з міністерства економічного розвитку і торгівлі  та міністерства аграрної політики та продовольства. 

Міністерство енергетики та захисту довкілля України зробили з міністерства енергетики та вугільної промисловості та міністерства екології та природних ресурсів. 

  • Поліпшити стосунки уряду та депутатів

Зокрема, направляти законопроєкти уряду до депутатів раніше, щоб парламентарі мали час з ними ознайомитися. 

Скарги депутатів на урядовців лунають постійно. 

- Суспільство і я надали вам і уряду великий відсоток довіри. … Правильніше сказати, кредит довіри, - сказав Зеленський. 

Мені здається, що ви ще не розрахувалися за цей кредит перед нашим суспільством. І у вас є енергія це зробити, - додав президент. 

- Дійсно, є недоліки в роботі уряду. Всі ці задачі, поставлені вами, уважно вивчимо і у найближчий час спробуємо виконати, - відповів Гончарук. - Незабаром 14 лютого у нас є обов'язок представити парламенту проміжний звіт про нашу роботу. Це прекрасна можливість поговорити з парламентом про стратегічні речі, які ми плануємо. 

- Я думаю, що це вам потрібно зробити до 4 лютого, - запропонував Зеленський. 

- Це можливо зробити, - відповів Гончарук. 

Нагадаємо, що бажання звільнитися прем'єр озвучив вранці, 17 січня. Виклав відео в Фейсбук і пішов до парламенту на щотижневу п'ятничну процедуру - година запитань до уряду.

Заява Гончарука:

"В останні дні всі ви стали свідками подій, що розгортаються навколо злитих в мережу файлів, змонтованих з фрагментів записів нарад в Уряді. Їх зміст штучно створює уявлення, ніби я і моя команда – не поважаємо Президента, який є нашим політичним лідером.

Багатьом групам впливу, які прагнуть отримати доступ до фінансових потоків, вигідно, щоб так виглядало. Але це не правда.

Я прийшов на посаду — виконувати програму Президента. Він є для мене взірцем відвертості та порядності. Проте, щоб забрати будь-які сумніви нашої поваги та довіри до Президента, я написав заяву про відставку та передав її Президенту з правом внесення в Парламент".

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту