Горобцям і сорокам загрожує вимирання

Photo by Will Bolding on Unsplash
Вчені з'ясували, що звичні для нашої природи пташки не встигають адаптуватися до змін клімату.

Навіть тварини, які вважаються досить поширеними, опинилися під загрозою вимирання через екологічну ситуацію на планеті. Як повідомляє vokrugsveta.ua з посиланням на Nature Communications, європейська косуля, горобець і звичайна сорока знаходяться у списку тварин, яким загрожує вимирання.

Команда провела метааналіз більше 71 дослідження про 17 видів тварин, що мешкають у 13 країнах, щоб з'ясувати, як вони реагують на зміну клімату. Дослідження стосувалися птахів і одного виду ссавців, що населяють в основному північну півкулю. Виявилося, що всі, крім чотирьох видів, знаходяться в небезпеці.

В умовах підвищення температури тварини змінюють свої життєві цикли. Однак, на думку дослідників, деякі види адаптуються недостатньо швидко для виживання у довгостроковій перспективі.
Коли клімат відрізняється від звичного, тварини змінюють свої біологічні цикли. Наприклад, вони можуть впасти у сплячку, почати розмножуватися або мігрувати тоді, коли зазвичай цього не відбувається. Зміна розмірів і маси тіла також є реакцією тварин на зміну клімату.

Попередні дослідження вже показали, що через потепління перераховані вище біологічні явища у тварин відбуваються раніше, ніж звичайно. Однак до сих пір було незрозуміло, чи вплинули ці порушення на здатність тварин успішно розмножуватися.

Вчені вважають, що, хоча багато видів і виявляють адаптивні реакції, вони роблять це недостатньо швидко, щоб забезпечити збереження своєї популяції в довгостроковій перспективі.
Висновки дослідження викликають занепокоєння, оскільки прогнози по рідкісним видам тварин можуть бути ще більш песимістичними.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Валерий Лебедь
Що в дитинстві, що зараз на околицях Дніпра, горобців і сороків дуже багато, тільки і стережись що щось вкрадуть. Так що, хвилюватись, пока зарано.
24 лип 2019 р., 14:17
romanorumg
В роки мого дитинства горобців було валом, підкормлювали їх. Зараз, я не пригадую коли в останній раз бачив горобця. Зате голуби перетворились на крилатих щурів, постійно біля смітників сидять.
24 лип 2019 р., 13:49
Игорь Чумак
Serge Ye., Так, але в часи мого дитинства і юності, які припали на 80-ті, сороки зустрічались в природі в десятки разів частіше ніж сьогодні! В цьому році побачив декількох і дуже здивувався, бо забув, що вони взагалі існують!
24 лип 2019 р., 13:39
Serge Ye.
Тільки вони про це не знають, особливо сороки, плодяться на мусорках неймовірною швидкістю
24 лип 2019 р., 12:40
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту