Фото: Unsplash

Гуцульска бринза стала першим зареєстрованим географічним брендом в Україні

Це означає, що український сир не тільки визнаватимуть в Європі, але й повернуться до давніх традицій його приготування.

Сир "Гуцульська овеча бриндзя" отримав свідоцтво про реєстрацію географічного зазначення.

Про це йдеться у відповідному сертифікаті, що видали в Мінекономіки від 11 листопада 2019 року.

Відтепер українську бринзу захищатимуть на законодавчому рівні, а також визнаватимуть як брендований продукт України за кордоном (як іспанський хамон чи французьке шампанське).

Як відзначають у міністерстві, "Гуцульська овеча бриндзя" - це перше українське географічне зазначення, що відповідає всім європейським вимогам до реєстрації й має право на визнання в ЄС.

Окрім того, що тепер бринза є брендом, виробників стимулюватимуть повертатися до давнього способу її приготування, коли сир визрівав у дерев'яних барилах.

Заявку на реєстрацію географічного зазначення подала громадська спілка "Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів" до Мінекономіки 19 грудня 2018 року.

Яку саме бринзу мають на увазі в міністерстві?

"Гуцульська овеча бриндзя" виготовляється на літніх високогірних пасовищах (полонинах) з гірського овечого молока відповідно до традицій, які беруть свій початок в Карпатах ще з 15 століття.

Зона її виробництва охоплює Закарпаття, Івано-Франківську та частину Чернівецької області.

Віка Степаненко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту