Ха-ха-тур: як побачити кенгуру в Австрії

Що й як подивитися у Відні, щоб не пошкодувати про змарновані час і витрачені гроші.

Відень - вишуканий, витончений, шикарний навіть у листопаді. Скажімо, за "просто подивитися" і помилуватися чудовою архітектурою міста, що колись було столицею цілої Імперії, з вас ніхто грошей не візьме. А от музеї (а вони у Відні абсолютно чудові й обов'язкові до відвідування) задоволення недешеве. Але є нюанси. Про них і розповімо.

Вхід до Бельведеру, це палацовий комплекс у стилі бароко, коштує від 18 євро для дорослих. І це тільки у Верхній Бельведер (є ще й Нижній), де можна побачити на власні очі картину "Поцілунок" Густава Клімта. Тож воно того варто.

18 євро - не дуже дешево. Але є важливий момент: для дітей вхід у музеї безкоштовний. А діти, за версією австрійців - це вікова категорія до 14 років, а іноді навіть до 19-ти! Дуже хороша ініціатива стимулювання інтересу до мистецтва та науки. Ну, є ще ціла система знижок, спрямована на те, щоб молоде покоління частіше ходило в музеї. Наприклад, два дорослих квитки в музей можуть коштувати дорожче за сімейний квиток на п'ятьох, "2 дорослих і до 3 дітей"! Сім'єю або просто компанією з дітьми вигідніше та дешевше.

Щодо персони Клімта, то він, мабуть, найпопулярніший австрієць за версією жителів країни, місцевий Тарас Шевченко. У Відні є навіть сувенірні магазини, цілком присвячені творчості Клімта - все лише про нього та його твори.

Але в Бельведері не тільки Клімт. Дуже цікаві картини трохи менше розкрученого експресіоніста Егона Шиле.

Ну, й не без українського сліду в Бельведері: на видному місці творіння уродженця Києва, українського й американського скульптора та художника Олександра Архипенка.

В монументальному Хофбурге, зимової резиденції династії Габсбургів, зараз діє бібліотека. І музей сучасної історії, з 1918 року й до наших днів.

Фотографувати в ньому заборонено: можливо, тому, що експозиція максимально чесна - були в історії Австрії і темні часи, коли фашизм і нацизм засуджувався не всім населенням країни. Про це й розповідається - теж частина історії, хоч і не найприємніша.

Не менш цікаво і на вулицях Відня, прилеглих до пам'яток в історичному центрі міста. Ось просто пасажир, який чекає трамвая в костюмі зайця.

"Віденська Каса-Міла", будинок Хундертвассера - це просто будинок, який можна оглянути лише зовні - мешканці якось не готові приймати постійно туристів у своїх квартирах. Так що тут - без інтерактивності. Але це - виняток з правил.

На підході до музею природознавства місцеві музиканти таким чином намагаються підзаробити на туристах з Росії, виконуючи "Калинку-малинку" й інші твори. Подають їм не дуже щедро.

А ось тут - без жартів: на вулицях Відня встановлені стенди з дефібриляторами. Які не в кожній клініці України є. Абсолютно шикарна ініціатива!

Є український слід і в музеї природознавства. Трохи скандальний: в одній із зал, присвяченій геології, представлені зразки мінералів із зазначеним місцем, де вони були здобуті. Наш Калуш Івано-Франківської області підписаний, як... Польща!

Але насправді скандалу ніякого немає: музей дуже старий, відкритий 130 років тому. Ну, а Калуш, справді, до 1939 року входив до складу Польщі.

Зате ця нісенітниця компенсується прапором України поряд з австрійським біля адміністративних будівель.

Хоча... Упс! Це насправді штандарт федеральної землі Нижня Австрія, що стає зрозуміло лише з першим поривом вітру.

Сам же музей природознавчих наук дуже класний своєю інтерактивністю: тут багато чого можна не тільки подивитися, а й помацати руками. Головний "хіт" - "живий" тиранозавр, улюбленець малечі.

Подивитися насправді живих представників фауни вирушайте до Шенбрунна.

Це фантастичний палацово-парковий комплекс, колись - основна літня резиденція Габсбургів. Краса неймовірна, яка абсолютно заслужено входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

На території парку Шенбрунн розташований зоопарк, заснований у 1752 році, що є найстарішим (!) у світі. А також (це вже суб'єктивна думка), мабуть, одним з найкращих.

Зоопарк, як і багато музеїв, теж інтерактивний. Наприклад, за земляними собачками можна поспостерігати прямо з вольєра.

20 євро за дорослий квиток і 10 за дитячий - це практично задарма у співвідношенні ціна/якість.

А ще у Відні люблять іронізувати з іноземців, нагадуючи на всяк випадок, що Австрія - не Австралія і "Кенгуру тут немає!"

Але насправді навіть кенгуру в Австрії теж є - в Шенбрунні.

Руслан Меженський
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту