Хлопчика-дзюркунчика у Брюсселі попросили "дзюрити" економніше

Інженери з'ясували, що знаменитий фонтан 400 років марно витрачав воду.

Статуя-фонтан "Маннекен Піс", тобто "Хлопчик-дзюркунчик" - робота скульптора Жерома Дюкенуа, що з'явилася у Брюсселі в XVII столітті. Це одна з найвідоміших та найвідвідуваніших пам'яток міста.

І тільки зараз фахівець з енергетики з інженерної служби Брюсселя Реджис Калленс, який встановлював на фонтан лічильник, виявив, що "Хлопчик-дзюркунчик" щодня марнує від 1000 до 2500 літрів чистої питної води.

400 років ніхто і не підозрював, що "Хлопчик, що пісяє" використовує таку ж кількість питної води, як і 10 бельгійських сімей. За ці чотири сторіччя невпинного "дзюрення" хлопчик міг створити мальовниче озеро, врятувати від спраги кілька стражденних міст, перетворити на сади пустельні землі.

Влада Брюсселя усунула втрати води за допомогою замкнутої системи циркуляції. А могли б під струмінь поставити невелику турбіну, щоб виробляти електрику - і тоді у "Хлопчика-дзюркунчика" світилися б від щастя очі.

Герман Старенький
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту