Нехай зрадіє Хокінг: астрономи показали перше в історії фото чорної діри (фото)

Фото: Event Horizon Telescope
Для цього вченим довелося розмістити 8 телескопів по всьому світу.

Це сталося. Астрономам вдалося зробити перше в історії фото чорної діри.

Знімок представили вчені з проекту Event Horizon Telescope (EHT). Цей проект вивчає чорні діри, одна з яких, на думку вчених, знаходиться в центрі нашої галактики.

Сфотографувати нашу поки не вдалося, а ось чорну діру в галактиці Messier 87, що знаходиться в скупченні Діви — вийшло. Вона знаходиться на відстані 50 мільйонів світлових років (це близько 500 млн трлн кілометрів ?) від Землі. Для того, щоб зробити це фото, астрономи розмістили 8 радіотелескопів по всьому світу, з'єднавши їх в одну мережу.

Це відкриття настільки грандіозне, що про нього оголосили на спеціальній прес-конференції, яку одночасно провели в 6 містах (Брюсселі, Вашингтоні, Сантьяго-де-Чилі, Тайбеї, Токіо і Шанхаї). Як пояснив професор Хейно Фальке BBC, "те, що ми бачимо на знімку,  більше за розміром, ніж вся наша Сонячна система. Маса цієї чорної діри перевищує сонячну в 6,5 млрд разів".

І додав: "Це одна з наймасивніших чорних дір, які в принципі можуть існувати. Абсолютний монстр, чемпіон Всесвіту у надважкій вазі".

Цей знімок є першим практичним підтвердженням існування чорних дір у Всесвіті. До цього моменту всі розповіді про них були не більше, ніж гіпотезою.

Чорна діра — це один з найзагадковіших об'єктів у Всесвіті, топ-тема серед обговорень астрофізиків останніх 40 років (конкуренцію їй може скласти лише теорія струн).

Виходячи з визначення Енциклопедії Кольєра, чорна діра - це область в просторі, що виникла в результаті повного гравітаційного колапсу речовини, в якій гравітаційне тяжіння настільки велике, що ні речовина, ні світло, ні інші носії інформації не можуть її покинути.

Готуйтеся. Скоро інопланетяни стануть реальністю. Як і гіперстрибки у космосі.

Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту