Хто і за що отримав "Золотий м'яч", приз найкращого футболіста світу

Головний індивідуальний приз у світовому футболі, який вручається з 1956 року за результатами опитування журналістів різних країн, отримав нового власника.
У минулому році півзахисник "Реала" і збірної Хорватії Лука Модріч порушив 10-річну гегемонію "солодкої парочки", двох найталановитіших гравців сучасності, Ліонеля Мессі та Кріштіану Роналду. Аргентинець і португалець з 2008 по 2017 рік виграли трофей по 5 разів кожен.
Ballon d'Or winners down the years 🤩
— Goal (@goal) December 2, 2019
Who wins it tonight? 🥇#BallondOr pic.twitter.com/vsvCELDLBo
Цього разу Лео і Кріш знову були серед претендентів на "Золотий м'яч", хоча у них і цього разу був серйозний конкурент - голландець Вірджіл Ван Дейк, який зі своїм "Ліверпулем" став переможцем сезону в Лізі чемпіонів. Він не був прямо кращим з кращих (за справедливістю, головний творець тріумфу "Ліверпуля" - його тренер Юрген Клопп), але в ролі "делегата" від команди-чемпіона цілком міг претендувати на трофей. Правда, "проти" говорило його амплуа - за всю історію вручення "Золотого м'яча" захисники ставали володарями трофея лічені рази. В останній раз таке траплялося в 2006-му, коли найкращим гравцем світу був визнаний Фабіо Каннаваро зі збірної Італії.
Роналду? Його команди в 2019 році перемагали і на клубному рівні, і в турнірах збірних: з "Ювентусом" він став чемпіоном Італії, а з національною командою Португалії виграв дебютний турнір Ліги націй (і програв відбіркову групу на Євро-2020 збірній України, хоч на турнір португальці таж кваліфікувалися, з 2-го місця). Але на тлі досягнення Ван Дейка і "Ліверпуля" успіхи Кріштіану не вражали.
Але що тоді говорити про Лео Мессі, який в 2019-му виграв "лише" чемпіонат Іспанії з "Барселоною"? У Лізі чемпіонів він зганьбився з усією командою в півфіналі: після домашньої перемоги з рахунком 3:0, "Барса" примудрилася програти саме "Ліверпулю" з Ван Дейком в матчі-відповіді - 0:4.
На рівні ж збірної Мессі традиційно провалився зі своєю Аргентиною - лише 3-е місце на Кубку Америки, а сам Ліонель в поєдинку за третю позицію заробив червону картку через неспортивну поведінку, що на нього не схоже.
Однак авторитет Мессі настільки великий, що у вересні саме він, а не Ван Дейк, отримав нагороду "The Best FIFA Football Awards" - премії Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА), в якій голосують по троє представників від кожної з країн-членів ФІФА: тренер збірної, капітан і журналіст. Голландець став тоді другим, Кріштіану - третім.
Ну, а безпосередньо в день церемонії стало відомо, що коло претендентів на "Золотий м'яч" скоротилося до двох персон. Справа в тому, що Роналду завжди дуже болісно переживає особисті невдачі, і завів звичку просто не приїжджати на ті церемонії, де найкращим визнають не його. Ось, і в Париж в цей раз Кріштіану не прилетів.
Зате Лео Мессі в столицю Франції прибув з усією родиною і з партнерами по "Барселоні". Щоб ніхто не пропустив історичний момент: ще ніколи світ футболу не отримував 6-разового володаря "Золотого м'яча".
Залишалося дочекатися оголошення результатів голосування, б дізнатися, кого ж вибрали журналісти з усього світу (по одному від кожної країни, в опитуванні "Франс футболу" беруть участь тільки вони): гравця-уособлення командного духу гри (Ван Дейк) або просто геніального майстра-одинака?
Підсумок виявився на користь геніального аргентинця: Мессі в 6-й раз виграв "Золотий м'яч" і це - рекорд усіх часів!
Дещо прикро за Ван Дейка - він, звичайно, і близько не володiє технікою аргентинця, і, якби приз вручили йому, це була б ода працьовитості і завзятості. Але - ні, віддали перевагу генію (яким Мессі, безумовно, є), хоч він не виграв особливо нічого зі своїми командами (хай вибачать нас шанувальники "Барселони"). Ван Дейк - другий, Роналду - третій.
А нагороду, що символічно, Лео вручив попередній володар "Золотого м'яча", Лука Модріч. Це було красиво!
WHAT AN IMAGE! 👀
— #BallondOr (@francefootball) December 2, 2019
When Luka Modric gives the Ballon d'Or to Lionel Messi 🤝 #ballondor pic.twitter.com/R4EzajHEu9
А що до питання "Що головніше: талант або працьовитість?" все розставить на місця тільки час.