Хто придумав проводити пресмарафон та ще й у ресторані: відповідь є

Ідея провести пресконференцію у форматі багатогодинного пресмарафону належить Володимиру Зеленському.

Журналісти так довго дорікали Володимиру Зеленському, що він уникає розмов, щось приховує, навіть демонструє неповагу до медіацеху, що президент "психанув". Хочуть запитувати - ок. Як стали розмірковувати в Офісі, традиційна пресконференція - не годиться. Бо це 300 акредитованих журналістів і 20 запитань за дві-три години. Буде багато ображених, які не змогли пробитися до мікрофона. 

Президент хотів не підіймати цю хвилю негативу, а ще, як додають наші співрозмовники, поговорити з максимальною кількістю людей і про все.

Марафон почався о десятій і має тривати до восьмої вечора.

- Президент витримає, головне, щоб журналісти змогли такий довгий час говорити, - сказали "Йоду".

Чому проводять у Kyiv Food Market?

Для початку скажемо, що "Київський ринок їжі" - це бістро. Але їжа тут ресторанна і за майже ресторанними цінами. Відкриття було пару тижнів тому. Його власник Алекс Купер - ресторатор і творець одеського "Міського ринку їжі" та парочки одеських культових барів, типу "Молодості" й "Тихого бару". Він розвиває бізнес у Києві разом з мережею ресторанів La Famiglia.

Саме це місце вибрали, як стверджують наші співрозмовники, бо воно якнайкраще підійшло під формат.

Зеленський хотів щось максимально "народне", щоб люди їли, пили, спілкувалися, а не сиділи у червоних кріслах. Перед марафоном розглядалося декілька місць.

- А "МакДональдз" як символ народного харчування був у списку?

- 😁 Вони мають політику "поза політикою".

Фото: "Йод"

Вхід у "Київський ринок їжі" на день марафону залишили вільним для всіх. На перший поверх, де можна купити щось поїсти, приходили журналісти, й ті, хто постійно тут обідає. Єдине обмеження - на вході треба було пройти через рамку охорони. Тож для киян це була можливість спостерігати, як такі заходи відбуваються в принципі. І в обідню перерву голос президента з другого поверху перебивався вередливим плачем дітей з першого поверху, які не хотіли то їсти, то пити, то сидіти 😊 Ну, знаєте, як воно буває 😊

Фото: "Йод"
Тож вхід вільний був усім, але не там, де були журналісти та президент. 

На другий поверх ресторану пройти можуть лише акредитовані представники медіа. Тут безкоштовно всіх годують круасанами, канапками з рибою та м‘ясом, сирниками та чізкейками, молочними десертами з ягодами. З напоїв - кава та чай. І скажемо вам, що накриті столи мали тут бути не лише тому, що ми зібралися у ресторані, а тому, що марафон насправді вкрай тривалий. І їжа рятує від годин очікування.

Журналісти, які сіли за стіл о 13:45, сіли ще й на обід. Бургери, піца, картопля фрі. Фото: "Йод"

Віч-на-віч

Журналісти сідають за стіл до президента групками по 7-10 людей. Попри те, що час для всіх груп був розписаний заздалегідь, усі прийшли ще до початку. Поки одні розмовляють із Зеленським, інші їдять і слухають їх.

Одна з головних "фішок" марафону - президент розмовляє з журналістами віч-на-віч. За одним столом. Між кожним не більше 70 сантиметрів відстані.

Фото: president.gov.ua

Тому розмова триває в атмосфері "як товариші". А критикувати та сваритися у таких обставинах важко. Навіть гостре питання про прессекретаря президента Юлію Мендель, яка останні три тижні живе в обвинуваченнях, пролунало не так скандально, як очікувалося. І на пояснення президента, чому він її не звільняє, всі спокійно відреагували. 

Досягти такої ноти спілкування навряд чи вдалося б традиційно, коли на сцені президент, а в залі журналісти. Це було б так формально, що кожне різке чи необережне слово ставало б новим приводом для критики, а в соціальних мережах розганялися б хвилі мемів, які часом стають кампаніями ненависті.

І ще важливий момент: коли всі журналісти в залі, то кожен чує питання і відповіді, тому може швидко зорієнтуватися чи повторити  гостре питання, на яке не було відповіді; чи змінити своє питання, щоб не було повторів і гаяння часу.

Тут такої можливості немає. Деякі питання повторювалися, а деякі не були дотиснуті.

Тому пресмарафон - новий великий досвід для всіх. І журналістам треба навчитися його контролювати, бо з президентом Володимиром Зеленським не засумуєш 😊. 

Мем "стадіон так стадіон" дуже швидко перетворився на "марафон так марафон".
Фото: president.gov.ua
Ганна Мамонова
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту