Хто цього року переможе на Євробаченні - прогноз від MELOVIN і знавців конкурсу

"Йод" зібрав п'ятірку фаворитів Eurovision-2019 і попросив продюсера, телеведучого, музичного експерта та екс-учасника головного європейського пісенного фестивалю прокоментувати шанси артистів.

14 травня о 22:00 нас чекає перший півфінал Євробачення-2019, який цього року приймає Ізраїль. Після репетицій букмекери підкоригували свою п'ятірку фаворитів. Тепер вона виглядає так:

  • Дункан Лоуренс - Нідерланди
  • Джон Лундвік - Швеція
  • Білал Ассані - Франція
  • Сергій Лазарєв - Росія
  • Чингіз - Азербайджан

У кого з учасників найбільше шансів? Чи є очевидний фаворит? Від чого залежить підсумковий результат? Які шанси були б у MARUV? На ці та інші питання нам відповіли експерти, які добре знають пісенний конкурс із середини.

Думка продюсера: "MARUV була б серед лідерів"

Яна Прядко, концертний директор переможців "Євробачення" Руслани та Олександра Рибака, член Міжнародного журі конкурсу від України в 2017 році:

Фото: Юлія Яницька

- На Євробаченні завжди відбувається цікава картина. Ставки букмекерів і прогнози експертів змінюються вже після перших репетицій учасників у країні, що приймає конкурс. Чому?

Якщо подивитися кліпи учасників цього року - всі вони передають якусь атмосферу, креатив їхніх команд.

Наприклад, Чингіз із Азербайджану зробив дуже сильне фешн-відео.

Дункана Лоуренса з Нідерландів практично неможливо розглянути в кліпі, хоча пісня цікава.

Білал Ассані з Франції цікавий сам по собі: його історія та образ. Але кліп досить передбачуваний: таких чимало навіть серед українських артистів - знятих у театрі, з красивими панорамними обльотами.

Багато хто передбачає їм високий результат. Але важливо подивитися, як всі вони виступлять у півфіналах.

Все, що ми бачимо в кліпах, - це лише перше враження. Найспекотніше починається, коли на "Євробаченні" нам показують постановку номера, який артист співає наживо та виглядає, наскільки він зачепить глядачів енергетично. Тому ставки букмекерів після першого та другого півфіналу, як правило,  змінюються.

Як приклад можу навести Швецію. Коли вони проводять свій "Мелоді фест" (аналог нашого Нацвідбору. - Авт.), номери артистів максимально схожі на те, що ми побачимо на конкурсі.

У їхнього представника Джона Лундвіка сильна пісня, хороший номер. Але в ньому немає нічого такого, як "вау". Для перемоги потрібен якийсь непередбачуваний хід, який оцінять телеглядачі.

У перше місце для Росії я теж не вірю. Пісня Сергія Лазарєва - це хороша балада, але не настільки, щоб з нею перемагати.

Номер Франції - теж навряд чи номер переможця. Але тут має значення, з якою історією артиста підносять аудиторії, який образ. Як мінімум, половина глядачів - люди нетрадиційної орієнтації. Вони дуже активні в голосуванні, теж шукають для себе нових зірок. З іншого боку, такого учасника може підтримати і звичайна аудиторія. Згадайте, перемогу Кончити Вурст.

Не можу не згадати нашу переможницю відбору MARUV. Я вболівала саме за неї і розумію, що в Ізраїлі вона була б серед лідерів.

У нас досі думають, що "Євробачення" - конкурс національних костюмів і традицій країни. Але там таких одиниці, і вони часто посідають місця наприкінці списку. Всіх цікавлять, в першу чергу, хороші пісні та аранжування. Хіба та ж Кончіта Вурст - це традиції Австрії, а Нетта - це традиції Ізраїлю?

Розповім ще одну історію. Того року, коли на Євробачення поїхала Руслана, багато хто прогнозував перемогу співачки Ксанді з Бельгії. У неї був контракт зі світовим лейблом, розкручений альбом, сильна радійна пісня. Але коли ми побачили, як Ксанді співає наживо та як одягнена, - стало ясно, що вона не переможе. У результаті вона посіла двадцять якесь місце.

Думка артиста: "Мій фаворит - Азербайджан"

MELOVIN, представник України на Євробаченні-2018:

Фото: @r.nakonechnyy

- Дункан Лоуренс входить до мого особистого топ-3. Прекрасна пісня, дуже гармонійний кліп, сильний голос! Чистота образу, пісні та стилю! Імовірно, наступного року в Амстердам? 😊

Швеція цього року для мене слабша. Джон Лундвік не входить до числа моїх фаворитів. Пісня пройшла повз і не запам'яталася.

Франція - це прекрасна історія з хорошим меседжем. Я був присутній в залі, коли учасник був у гостях на українському Нацвідборі та виконував свою пісню. Було непогано, але мене не зачепило. Напевно, тому що в самого артиста бракує стрижня, хватки та впевненості, як мені здалося.

Цього року у Лазарєва, на мій погляд, пісня набагато складніша за минулу (в 2016-му він програв Джамалі. - Авт.). Та й повернення треба виправдати. Красивий саундтрек для кінострічки, не зовсім форматний для Євробачення. Побачимо, до чого це призведе.

Мій головний музичний фаворит - Азербайджан. Я вже люблю цю пісню: наспівую щодня і слухаю в машині. Але артист був такий скутий на репетиції... Страшно припустити, що станеться під час живого виступу. Але його кліп - це окремий фешн-твір, який не дозволяє відірвати очей! 😊

Думка коментатора конкурсу: "Лазарєв навряд чи зможе здивувати"

Марія Орлова, музичний експерт, коментатор Євробачення:

Фото: incrussia.ru

- Цього року серед фаворитів конкурсу тільки чоловіки. Свого роду це є відбиттям ядра цільової аудиторії конкурсу.

Дункан Лоуренс, судячи з усього, отримає голос і від мене. Хоча історія з виконанням його пісні в 2017 році, мені здається, вимагає детальнішого розслідування з боку організаторів.

Джон Лундвік з піснею "Too late for love" має, по-моєму, лише 15% на успіх на цю мить. Якщо ж він переможе, то для Швеції ця перемога стане третьою за останні 8 років!

Для багатьох дуже несподівано третю сходинку в рейтингах посідає блогер-андрогін з Франції Білал Ассані, який виступить з піснею Roi. Незалежно від результату, це один з найобговорюваніших конкурсантів. А значить, шанси у нього є.

А от Сергій Лазарєв навряд чи зможе чимось здивувати аудиторію Євробачення. Його шанс - це "голосування сусідів".

У азербайджанця Чингіза форматно-модна пісня. Якщо впорається з поставленим завданням, покаже ефектний номер, має всі шанси піднятися високо.

Думка ведучого: "Смішно чути, коли Чингіз співає англійською"

Володимир Остапчук, ведучий Євробачення-2017, яке відбувалося в Україні:

Фото: Артем Онещак

- Ми, команда, яка працювала на Євробаченні в 2017-му, жартували: "Цей конкурс дивляться або геї, або шведи". Поясню.

Фінал Нацвідбору в Швеції за масштабами, напевно, не поступається міжнародному фіналу Євробачення. Країна з населенням 10 мільйонів робить крутий продукт. Навіть у Голлівуді, коли кажуть, що музику пише швед, - це як їздити на "Мерседесі".

Тому щороку Швецію представляє дуже якісний виконавець. Але Джон Лундвік, на мій погляд, міг би брати участь у шоу двійників Джона Ледженд (американський співак, володар премії "Греммі". ​​- Авт.). Манери та блазнювання схожі, але оригінал завжди краще копії. Тож, думаю, цей учасник увійде в трійку, але не переможе.

Мені як філологу і смішно, і сумно чути, як Чингіз із Азербайджану співає англійською. Це проблема всіх неангломовних країн, крім скандинавських. Але як тільки це роблять наші... ти навіть не можеш їм підспівувати, бо не можна розібрати слова.

Він співає, як моя мама, коли розмовляє англійською. Це дуже смішно. Східноєвропейські конкурсанти дуже стараються бути схожими на західних артистів. І це погано. Ну заспівай-но своєю угорською та красивою азербайджанською! Адже пісня "Плакала" набрала 200 мільйонів переглядів, хоча її виконали українською.

Французик Білал! Це Олег Винник, який пішов у шоу "Зважені та щасливі" і скинув 40 кіло. Ну справді одне обличчя! Худий, прищавий, блондинистий. Так, у ньому є епатаж. Але мені здається, що це не переможець.

А Сергій Лазарєв... Мені буде дуже шкода, якщо переможе Росія. Лазарєв - класний, у нього професійна команда. Але тоді навряд чи наступного року хтось поїде туди від України. А випадати з Євробачення на два роки - це дивно. У нашій країні цей конкурс відкриває нові імена, а ми стежимо за ним не гірше, ніж за виборами.

Нідерланди - країна, яка за останні чотири або п'ять років дуже сильно підтяглася. Відео Дункана Лоуренса подивилися вже майже 11 мільйонів разів. А це крутий показник. Тому цілком можливо, що переможуть Нідерланди.

Але цього року немає очевидного фаворита. Вони всі дуже схожі. І мені ця універсальність страшенно не подобається! От минулого року Нетта з "родзинкою" була. Це ж українська Alyona Alyona!

Або згадайте хлопця з Португалії? Його пісня була не в форматі Євробачення, але я слухав і розумів: "Чувак переможе!". І він справді переміг з таким відривом, як Зеленський на виборах. Усіх поклав на лопатки.

Я впевнений, що MARUV увійшла б до трійки, якби поїхала. У ній є та сама "родзинка" - інтелігентна провокація, як вона називає.

Ольга Ліцкевич
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту