І чого вони так регочуть? Що каже про людину її гумор і сміх

Характер складається з багатьох рис, які утворюють єдине ціле. Проте часто, помічаючи лише одну особливість, ми миттєво робимо висновки про людину. І нерідко стається так, що ми мали рацію.

Багато чого про нас можуть сказати властивості, що тягнуться з глибин несвідомого. Одна з них — почуття комічного, те, з чого ми жартуємо й сміємося. А є думка, що й зовнішня реакція на гумор - сміх - може розповісти, ким є людина насправді та що приховується в її душі. 

Ніщо так не видає людину, як те, з чого вона сміється

Цю фразу приписують Йоганну Вольфгангу фон Ґете. А британський психолог Род Мартін, провівши дослідження, виділив чотири основні типи гумору та охарактеризував, яким людям вони властиві. 

Перевірити, який гумор ближче вам, ви можете завдяки нашому тесту. Після того, як ви відповісте на смішні питання, ви побачите психологічну характеристику кожного типу.

Оптимістичний гумор

Спрямований на себе для самопідтримки.

Властивий людям, які зрідка відчувають гнів, тривогу та депресивність. Їм властива життєрадісність, відкритість новому досвіду й висока самоповага. Проте останнє часто межує з хворобливим самолюбством.

Компанійський гумор

Спрямований на інших для встановлення й підтримки соціальних контактів.

Притаманний екстравертам з високим рівнем емпатії та емоційного інтелекту. Вони приймають себе такими, як є, успішно встановлюючи довірливі стосунки з людьми. Втім, нерідко захоплюються лицемірством. 

Самозневажливий гумор

Спрямований проти себе для того, щоб привернути на себе прихильність інших.

Притаманний талановитим гумористам. Підлещуючись до оточення, вони дозволяють, щоб над ними жартували, й готові сміятися з цих жартів. Проте за їхньою комічною маскою зазвичай ховається низька самооцінка, тривожність і депресія.

Агресивний гумор

Спрямований проти інших з метою самоствердження та маніпуляцій.

Притаманний зарозумілим і безжалісним людям. Вони часто не утримуються від жарту, навіть якщо він може когось образити. Їм властива ворожість, злостивість і жорстокість. 

Тип сміху та характер

Ґете приписують ідею, що сутність людини розкриває те, з чого вона сміється. У свою чергу Аркадій Долгорукий, герой Федора Достоєвського у романі "Підліток", розвиває думку, що достатньо оцінити тип сміху, щоб зробити висновки про особистість.

"Хорошо смеется человек - значит, хороший человек, - розмірковує Аркадій. - Чуть заметите малейшую черту глуповатости в смехе - значит, несомненно, тот человек ограничен умом, хотя он только и делал, что сыпал идеями. 

Деякі психологи, які захоплюються фізіогномікою, стверджують, що тип сміху може вказувати на особливості характеру. Посилаючись на свої спостереження, вони окремо виділяють жіночі й чоловічі риси:

Загальні особливості, на думку фізіогномістів, такі:

Усе непросто

Тип гумору справді може сказати багато чого про людину. Проте далеко не завжди. Часто ми певним чином жартуємо залежно від ситуації, нашого стану і настрою. 

І сутність будь-якої людини суперечлива, а демонстровані якості нерідко оманливі.

Наприклад, ви спостерігаєте, що у нового колеги по роботі начебто переважає компанійський гумор, і робите висновок, що він добродушний емпат. Але ви не бачите, як він потім йде в бар і уїдливо розповідає про вас своєму другу під чарку. 

А щодо того, як тип сміху може розкривати характер, слід враховувати: фізіогноміка — це псевдонаука, гіпотези якої не витримують наукової перевірки. Тому не варто суворо судити про людину за її сміхом. Усе може виявитися зовсім не так, як ви гадаєте. 

Фото: Unsplash

Євген Середа
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту