Мистецтво та гумор Майдану

Революція Гідності в плакатах, карикатурах, графіті та малюнках. Яким він був "Майдан культурний"?

21 листопада в країні – День Гідності та Свободи.

З розривом у десять років наприкінці осені почалися дві революції – Помаранчева та Гідності. Навряд чи вдасться знайти людину, яка стане заперечувати, що вони - переломний етап в історії країни.

Змінилась політика, географія, мистецтво, література. Змінилися ми. Всі. Не важливо, по який бік барикад ми були тоді. По який бік блокпостів залишаєтесь зараз.

Акції протесту взимку 2013-2014 - історія кожного з нас. І, як на нашу думку, згадувати про неї за допомогою мистецтва - один з найкращих шляхів.

Майдан становив суцільний арт-об'єкт. Стиль "митець – громадянин".
Музей Майдану. Автор фото: Богдан Пошивайло

Тут тобі інсталяції, там їдкі жарти на плакатах. Каски та щити - розписані, наче писанки та обереги. У центрі – ялинка. Біля стели – Стіна плачу та боротьби, складена з дерев'яних брусків з назвами українських міст та сіл.

Усюди карикатури з Януковичем, Азаровим, Путіним. 

Фото: соцмережі
Музей Майдану. Автор фото: Богдан Пошивайло

Розписані намети. Розписані барикади. Люди трансформували свої емоції у творчість і писали на всьому, що бачили: стіни, камінь, папір, залізо, одяг.

Хтось в національному костюмі варить юшку, хтось в будівельній касці і якихось середньовічних латах охороняє барикади. Вони живі експонати. 

Музей Майдану. Автор фото: Богдан Пошивайло
"Хорор ім. Верьовки" Іван Семесюк, 2013. Фото: соцмережі

Біля метро Хрещатик працювала, зроблена з фанери, галерея "Мистецький Барбакан". Там виставлялися роботи Івана Семесюка, якого багато хто знає по "Хорору Верьовки", Олекси Манна, Андрія Єрмоленка (Тарас Шевченко в образі супермена, даїшники, Будди, Елвіса Преслі), а також анархістські плакати руху "Воля або смерть".

"Мистецький Барбакан". Фото: соцмережі
Анархістські плакати руху "Воля або смерть". Фото: соцмережі
Тарас Шевченко в образі від Андрія Ярмоленка. Фото: соцмережі
Фото: соцмережі
Фото: соцмережі
Фото: соцмережі
Фото: соцмережі
Фото: соцмережі
Фото: соцмережі
Фото: соцмережі
Інсталяція: Янукович та золотий унітаз.
Фото: соцмережі
Фото: соцмережі
Фото: соцмережі
Петро Йодченко
Для публікації коментарів потрібно авторизуватись!
Через соцмережi
Через пошту
Ви
укр
рус
© 2018 «Йод.Медia». Всi права захищенiРозроблено у Wander Black
Ми збираємо і використовуємо cookie, для того щоб формувати достовірну статистику та робити контент цікавішим для кожного з наших читачів. Що таке cookie-файли, як їх ввімкнути/вимкнути, ви можете прочитати тут.Редакція шанує авторське право, тому, якщо хочете передрукувати будь-який наш матеріал, напишіть нам сюди.
Пошук
Увiйти
Через соцмережi
Через пошту